הדר דף הבית בלי JCI

"שקיפות טכנולוגית"

במכון הדימות של הלל יפה הותקנו שני מכשירי CT מהמתקדמים ביותר בעולם, המאפשרים לבצע בדיקות הדמיה, מהר יותר, בקרינה מינימאלית וברמת דיוק טובה יותר מבעבר
15/10/2017

ביחידת ה-CT של מכון הדימות של המרכז הרפואי הלל יפה הותקנו לאחרונה שני מכשיריCT  חדישים של חברת סימנס, מהמתקדמים ביותר בעולם: SOMATOM Drive ו- SOMATOM Perspective.

 

כידוע, מכשיר ה-CT משמש כלי חשוב מאוד בדימות של מערכות הגוף השונות. הוא מאפשר אבחון מגוון ורחב מאוד של מחלות ותהליכים פתולוגיים באזורים שונים בגוף, במהירות וברמות דיוק גבוהות.

 

ביחידה לטומוגרפיה מחשבית (CT) שבמרכז הרפואי הלל יפה מבוצעות היום רוב בדיקות ה-CT, כולל מוח, מערות פנים, ארובות עיניים, צוואר, חזה, בטן, אגן, עמוד שדרה ועצמות, וכן בדיקותCT  אנגיוגרפיה (CTA) להערכת כלי הדם באזורים שונים בגוף.

 

 

אחד משני המכשירים החדשים במכון הדימות של הלל יפה

 

 

למערכת החדשה יכולת סריקה ייחודית המאפשרת בדיקות מהירות מאוד ברמת קרינה הנמוכה ביותר בשוק, ללא צורך בעצירת נשימה. לדוגמה, ניתן לבצע סריקה של כל הגוף בזמן של פחות מארבע שניות ובאיכות תמונה גבוהה מאוד. בנוסף, המכשיר החדש מאפשר סריקה ייחודית של הלב – "צנתור לב וירטואלי" – במהירות גבוהה (כרבע שנייה) ובקרינה מינימאלית, ללא צורך במתן תרופות להאטת קצב הלב בזמן הסריקה. זאת ועוד, הודות לשיטת הסריקה המהירה ולתוכנה המותאמת לילדים באופן ייחודי ניתן לבצע במכשור החדש בדיקותCT לילדים במנת קרינה מופחתת בכ-60% מהסורקים הרגילים, וללא צורך בהרדמה.

 

המערכת מצוידת במפתח גדול ובמיטה רחבה במיוחד, ללא מגבלה של משקל או מבנה גוף, ומאפשרת ביצוע בדיקות מהירות במקרים של טראומה.

 

מערכת ה-CT מסוג - SOMATOM Perspective מספקת דיוק מרבי ומאפשרת, בנוסף לסריקות השגרתיות, לבצע פעולות פולשניות בהנחיית CT , כגון ביופסיות והכנסת נקזים, הודות למערכת הכוונה מובנית המתקדמת ביותר מסוגה.

 

ד"ר אליסיה נכטיגל, מנהלת מכון הדימות ב"הלל יפה", מברכת גם היא על הרכישה של שני המכשירים: "חשוב לנו לשפר ולייעל את עבודתנו כל העת. ללא ספק, מכשירים כה משוכללים, מסייעים לנו ניכרות בכך, ועל כך אני שמחה וגאה". 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד