הדר דף הבית בלי JCI

"שיתוף פעולה בריא"

המרכז הרפואי הלל יפה ועיריית באקה אל גרבייה חנכו פעילות משותפת למען בריאות הקהילה בהרצאות לרכיבה בטוחה באופניים חשמליים ובסדנאות החייאה ועזרה ראשונה
24/01/2018

השבוע, בפגישה רבת משתתפים, נחנכה פעילות משותפת בין המרכז הרפואי הלל יפה לבין עיריית באקה אל גרבייה בנושא חינוך וקידום לבריאות. מדובר בשיתוף פעולה שהחל במסגרת חגיגות ה-60 להיווסדו של בית החולים ואשר מטרתו להדק את הקשר בין המרכז הרפואי לקהילה.

 

את הפגישה פתח ראש עיריית באקה אל גרבייה, מר מורסי אבו מוך, שבירך את ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, ואת כל הנוכחים על היוזמה הברוכה. עוד ציין ראש העיר, כי באקה אל גרבייה היא אחת מהערים הבודדות במגזר הערבי שנושא הבריאות תופס אצלה מקום נכבד, וכי נערכת בה פעילות בתחום חינוך לבריאות כבר מגיל גן. ד"ר דודקביץ ציין את חשיבות הקשר של בית החולים לקהילה בהיבטים של מניעה, קידום בריאות וטיפול בכלל. עוד ציין כי למחלות אין יעד או גבולות ברורים, הן פוגעות בילד ובמבוגר, בעשיר ובעני ואינן מבדילות בין דת, גזע ומין.

 

במהלך המפגש, שחנך את הפעילות המשותפת, העבירו, בחינניות רבה, בני נוער מבאקה אל גרביה, אשר מכהנים כ"שגרירי בריאות" בעיר במסגרת פרויקט מיוחד, מצגת שסקרה את כל הפעילות בנושא הנעשית בתחום בעיר, פעילות אותה מניעה, יוזמת ומובילה ד"ר סיהאם כעכוש-עטמנה – מנהלת מחלקת בריאות הציבור בעירייה, אשר זכתה מכל הנוכחים למחמאות על פעילותה.

 

עוד נכחו במפגש ד"ר אלון נבט - סגן מנהל המרכז הרפואי, דינה פיינבלט - מנהלת הסיעוד ב"הלל יפה", שרה בדש - מפקחת קלינית בהנהלת סיעוד ומי שיזמה את המהלך עם ד"ר כעכוש-עטמנה, ד"ר וולביק מלשכת הבריאות המחוזית, עדנה רוזנפלד - מפקחת בסיעוד בלשכת הבריאות במחוז, וכן אנשי צוות רפואי וסיעודי בכירים מ"הלל יפה" שהם גם תושבי העיר, ביניהם ד"ר ג'לאל אשקר - מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר סייף אבו מוך - מנהל יחידת הכבד, רבאב ותאד - אחות אחראית במחלקה כירורגית א', חשאן תאופיק - אח מרכז תחום טראומה, ניהאד אבו חוסיין - סגן אחות אחראית במחלקה כירורגית א', ועוד.

 

מבני המקום, גדשו את האולם מכובדי העיר אחמד מואסי, ד"ר אבו מוך ג'אודת, ד"ר כעכוש ועוד נציגים של מוסדות בריאות וחינוך.

 

 


ד"ר סיהאם כעכוש-עטמנה ושגרירי הבריאות מבאקה אל גרבייה

 

 

שת"פ בריא

 

במסגרת הפעילות המתוכננת, יועברו קורסי החייאה על ידי צוות המרכז הרפואי הלל יפה לאוכלוסייה הבוגרת, וכן תועברנה הרצאות לתלמידי בתי ספר יסודיים ותיכוניים בנושא רכיבה בטוחה על אופניים חשמליות. "מדובר בשני תחומים בהם לחינוך האוכלוסייה יש קשר ישיר למניעת היפגעות ולטיפול במצבי חירום", מסבירה גב' שרה בדש. "חשוב לנו להעביר מסר ברור לנוער כי אופניים חשמליות עלולות להיות מסוכנות לבריאות, וכן ללמד יותר ויותר אנשים כיצד ניתן לתת עזרה ראשונה ובכך למזער את הפגיעה הפיזית האפשרית ולהעצים את היכולת שלנו לתת טיפול מיטבי".

 

התחלת שיתוף הפעולה הייתה כבר השבוע, עת הועברה הרצאה לילדי בית הספר היסודי "אל חיכמה" על ידי מר חשאן תאופיק, בנושא רכיבה על אופניים חשמליים, וכן סדנת החייאה ועזרה ראשונה, שהועברה על ידי מר ניהאד אבו חוסיין לסיירות הביטחון של העיר.

 

יוזמי המהלך – הן מטעם המרכז הרפואי הלל יפה והן מטעם עיריית באקה אל גרבייה – סיכמו כי זוהי תחילת הדרך, וכי יוזמות נוספות להרצאות בנושא חינוך לבריאות וכן פעילויות משותפות עוד נכונות לעתיד לבוא.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד