הדר דף הבית בלי JCI

כנס ייחודי בהשתתפות מומחים בינ"ל: אולטרה-סאונד ברפואת אף-אוזן-גרון

המרכז הרפואי הלל יפה אירח בשבוע החולף כנס ארצי ייחודי בנושא ביצוע אולטרה-סאונד צוואר ובלוטת התריס, בהשתתפות שתי מומחיות בינלאומיות מארה"ב
19/02/2018

בשנים האחרונות הולכת ומתגברת המגמה של הנחלת הידע בנושא אולטרה-סאונד כמיומנות עזר נרכשת ונדרשת עבור מי שבמצע ניתוחים בתחום אף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר, וליתר דיוק - בנושא של אולטרה-סאונד צוואר ובלוטת התריס.

 

ד"ר גלית אביאור, רופאה בכירה ביחידה לאף-אוזן-גרון של המרכז הרפואי הלל יפה, ויוזמת הכנס, היא ממובילות העניין בישראל, ותחת שרביטה ביצע בית החולים כבר מספר סדנאות הדרכה למומחים בשנים האחרונות. מטרת הכנס שנערך השבוע זהה לסדנאות: יצירת בסיס לשפה משותפת בשימוש במכשיר האולטרה-סאונד, כמו גם להדריך רופאי אף-אוזן-גרון ואנדוקרינולוגיה בביצוע אולטרה-סאונד.

 

לכנס הגיעו מומחים ממספר דיסציפלינות – אף-אוזן-גרון, אנדוקרינולוגיה ודימות, והוא כלל הרצאות רבות, וכן סדנה מעשית.

 

 


מימין לשמאל: פרופ'-משנה יצחק ברוורמן, ד"ר גלית אביאור, ד"ר ג'ין לנגר, פרופ' סוזן מנדל
וד"ר אילנה דואק

 

מי שהובילו את הכנס לצידה של ד"ר אביאור היו שתיים מהמובילות בתחום ברמה העולמית: פרופ' סוזן מנדל – מומחית ברפואת אנדוקרינולוגיה ורדיולוגיה ונשיאת האיגוד האנדוקריני בארה"ב, הנחשבת למובילת דעה בתחום זה, ואחת ממספר מצומצם של מומחים בעולם הכותבים את ההנחיות לטיפול ואבחון של מחלות הקשורות לתירואיד (בלוטת המגן). איתה הגיעה ד"ר ג'ין לנגר, ראש חטיבת האולטרה-סאונד בבית החולים ע"ש פרלמן בפילדלפיה, שעובדת יחד עם ד"ר מנדל בצמידות מזה שנים רבות.

 

"מבחינתי, הגעתן היא חלום שהתגשם", מציינת ד"ר אביאור בסיפוק. "אולטרה-סאונד משחק היום תפקיד חשוב מאוד ככלי אבחון לרופאי אף-אוזן-גרון. יש יותר מאמרים בספרות שמצביעים על היעילות שלו והיתרון הגדול שלו כאשר נעשה על ידי הכירורג שמנתח את בלוטת המגן בעצמו, ובעיני זו מיומנות נדרשת כיום לרופא מנתח בתחום זה. ב'הלל יפה' ישנו שיתוף פעולה נהדר בין היחידה לאף-אוזן-גרון, היחידה לאנדוקרינולוגיה ויחידת הדימות בעניין זה, וזה עובד מצוין לטובת מטופלינו".

 

 


פרופ' מנדל וד"ר לנגר מדגימות אולטרה-סאונד של בלוטת התירס בכנס

 

 

לדברי ד"ר אביאור ולברכות על הגעתן של שתי המומחיות החשובות הצטרפו פרופ' משנה יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר של הלל יפה, וכן פרופ' אילנה דואק, יו"ר האיגוד לאף-אוזן-גרון בישראל.

 

במהלך הכנס הועברו, כאמור, הרצאות על ידי מומחים מתחום אף-אוזן-גרון, אנדוקרינולוגיה ורדיולוגיה. בסיום חלק זה, הועברה סדנה מעשית, בה נטלו חלק כ-30 מומחים, אשר למשך מספר שעות תרגלו את המיומנות המדוברת ולמדו על זיהוי פתולוגיות שונות ואבחונן.

 

"קיבלנו משובים מדהימים מכל המשתתפים, וגם מאורחות הכבוד שלנו, שהתרשמו מהרצון ללמוד ולהתחדש ולשתף פעולה בין המומחים השונים בתחומים השונים – זה לא ברור מאליו ולא פשוט", מסכמת ד"ר אביאור את הכנס, "מבחינתי, זה רק מעיד על מגמה נדרשת, ואני שמחה וגאה שבהלל יפה אנחנו ממוביליה".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד