הדר דף הבית בלי JCI

"ליווי צמוד עד ההחלמה"

שירות חדש וייחודי במרכז הרפואי הלל יפה – מלווה החלמה, שמלווה את המטופל לאורך האשפוז, תוך מתן מענה רגשי ולעתים מנהלי בנושאים שונים, בשיתוף פעולה עם הצוות המטפל
20/03/2018

במרכז הרפואי הלל יפה השיקו שירות חדש וייחודי: מלווה החלמה, שמלווה את המטופל לאורך האשפוז, תוך מתן מענה רגשי ולעתים מנהלי בנושאים שונים, ושיתוף פעולה של הצוות המטפל. השירות החדש, שהחל כפיילוט במחלקה אורתופדית ב' בלבד, נעשה כיום בהתנדבות על ידי אנשי מקצועות הבריאות והחינוך לשעבר. הגתה את הרעיון הגב' נאווה קלמנטס, שהכירה בצורך של המאושפזים להפחית אי-ודאות וחרדה על ידי מענה לשאלות, תוך ראיית המטופל במרכז.

 

קלמנטס, עובדת סוציאלית קלינית בגמלאות, סיפרה על הרעיון לחברת עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה הגב' ורדה שליו. האחרונה דאגה כי הצעתה תועבר להנהלת בית החולים, שהרימה מיד את הכפפה לביצוע הרעיון בפועל.

 

"תפקיד מלווה ההחלמה הוא בעצם לגשת למטופל שהתקבל למחלקה ולברר לעומק צרכים שונים שאולי לא אותרו על ידי הצוות המטפל", מציין ריאד אבו חוסיין, האח האחראי של המחלקה האורתופדית ב', "קצת כמו קרוב משפחה מלווה, שגם יודע מה לשאול. זה יכול משהו מנהלתי כמו שעות התפילה בבית הכנסת, או אם יש ארוחה צמחונית, או משהו קליני, כמו 'מי יכול להסביר לי מתי מתחיל השיקום', וגם שיחה קלילה להפגת חששות".

 

 

מלוות ההחלמה נאווה קלמנטס בשיחה עם מטופלת ובן משפחה

 

 

מלווה ההחלמה עובד בצמוד לצוות המחלקה, ומפנה את תשומת לב הצוות למטופלים שזקוקים לפתרונות מקצועיים. צוות המחלקה, מצדו, מפנה את המלווים למאושפזים שזקוקים לליווי. לדוגמה, מטופל ערירי אשר הצוות רואה כי אין מי שמבקר אותו.

 

כיום פועלים במחלקה האורתופדית ב' שלושה מתנדבים, אותם מנהלת הגב' קלמנטס, כולם, כאמור, בעלי הכשרה בתחום מקצועות הבריאות והחינוך, ועברו הכשרה נוספת ב"הלל יפה", שכללה הכרת המערכות השונות בבית החולים, תרגול סימולציות ועוד.

 

במחלקת אורתופדיה ב' מביעים שביעות רצון גבוה מהשירות החדש והייחודי, אשר בהתאם מעלה גם את שביעות הרצון של המטופלים המאושפזים במחלקה.

 

בהנהלת בית החולים עוקבים בדריכות אחר הפעילות המבורכת ומקווים להרחיבה למחלקות נוספות בשנה הקרובה. עמותת הידידים מסייעת להרחיב את הפעילות ולגייס מתנדבים נוספים לטובת השירות.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד