הדר דף הבית בלי JCI

70 שנה למדינה, 60 שנה ל"הלל יפה", 55 שנה לתינוקת הראשונה

התינוקת הראשונה של המרכז הרפואי הלל יפה באה לחגוג יום הולדת בבית חולים בו נולדה. ואם תהיתם מה שמה: הִללה – מתבקש, לא?
27/03/2018

יום הולדת הוא סיבה מצוינת למסיבה תמיד. השנה חוגג המרכז הרפואי הלל יפה יפה 60 שנה להיווסדו והשבוע החליטו במסגרת חגיגות אלו, לחגוג יום הולדת למישהי מיוחדת במינה – התינוקת הראשונה שנולדה בבית היולדות של בית החולים, שנפתח במרץ 1963. שמה, תאמינו או לא, הִללה, ויש לה ולאמה סיפור לידה מיוחד במינו.

 

"כשהתחילו לאמי הצירים" מספרת הללה גולן, כיום תושבת העיר באר שבע, "באופן טבעי היא הלכה לבית החולים הקרוב ביותר - "הלל יפה". כשהגיעה, הסביר לה הצוות במקום, כי בית היולדות החדש של בית החולים עוד לא ערוך לקליטת יולדות וייפתח רק ביום המחרת. היא התעקשה להישאר ולא להצפין עד בית היולדות בחיפה, ילדה אותי ובעצם 'פתחה' רשמית את בית היולדות. זה הסיפור שגדלתי עליו, ולכן גם יצרתי קשר עם בית החולים – חשבתי שיעניין אותם לדעת".

 

 


משמאל לימין: אורנה גרינברג - אחות אחראית יולדות, אילנה ירושלמי, הללה גולן,
ד"ר חיים דוד – מנהל חדר לידה, פרופ' מוטי חלק - מנהל מחלקת נשים ויולדות,
ד"ר אמנון בן משה - המנהל האדמיניסטרטיבי, אלונה קרול - סגנית מנהלת הסיעוד
ודינה פיינבלט - מנהלת הסיעוד

 

 

מיותר לציין כי עם סיפור לידה משעשע שכזה, בתוספת העובדה שאמה, אילנה ירושלמי, בחרה להעניק לה את השם המיוחד הִללה, על שם בית החולים בו נולדה, חשבו בהלל יפה כי יהיה זה נחמד במסגרת חגיגות ה-60 להזמין את השתיים לחגוג להללה יום הולדת בבית החולים. למען הסר ספק, בדקו אנשי הארכיון הרפואי בבית החולים ומצאו את ספר הלידה, אשר בעמוד הראשון שלו צוינה בשורה הראשונה הלידה הראשונה - הגב' אילנה ירושלמי, תושבת חדרה,  ילדה בת, בתאריך  19.3.1963, בשעה 8:30 בבוקר.

 

הללה, שהגיעה מלווה באמה ובאחותה לכבות נרות על עוגת יום הולדת, פגשה במחלקת היולדות את פרופ' מוטי חלק - מנהל מחלקת נשים ויולדות, את ד"ר חיים דוד - מנהל חדר לידה ואת האחיות האחראיות של המחלקה וחדר הלידה. לחגיגות הצטרפו הנהלת בית החולים וצוות מחלקת יילודים ופגים. כל הצדדים התרגשו מאוד מהמעמד המשמח.

בית החולים אף הכין עוגה עם נרות, כנדרש בחגיגות יום הולדת, ותשורה מיוחדת לילדה הראשונה – תמונה שבה שולבה השורה הראשונה מספר הלידה משנת 1963, קטעי עיתונות מקומית משנת 1963, בהם נכתב על פתיחת בית היולדות ולידתה של הללה, וכן כרטיס עריסה עם שמה של האם, משקל התינוקת ותאריך הלידה, כמקובל בימינו. בנוסף, העניק פרופ' מוטי חלק חולצה הניתנת לנשים במחלקת יולדות, שעליה מופיע הכיתוב "באתי מאהבה בהלל יפה".

 


הללה גולן ואמה מסיירות בחדר הלידה של הלל יפה - פעם הכול היה אחרת

 

 

הללה, אמה אילנה ואחותה, שנולדה גם היא במרכז הרפואי הלל יפה, סיירו יחד עם הצוות הבכיר של המחלקה בחדר הלידה ובמחלקת יולדות, התרשמו מהשינויים הרבים ובעיקר הודו על ההזמנה והמחווה המרגשת. בסיום היום חזרו לביתן עם הבטחה אחת – לחזור לחגוג ימי הולדת נוספים יחד עם המחלקה.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד