הדר דף הבית בלי JCI

החייאה במקום ובזמן הנכון, בצירוף צנתור דחוף, הצילו את חייו של גולש בן 47

דן בולזוני, בן ה-47, הובהל ל"הלל יפה" לאחר שאיבד את הכרתו רגע אחרי שיצא מהמים בחוף שדות ים. הוא אובחן עם אוטם שריר לב חריף ועבר צנתור בהול
4/06/2018

"רצף של ניסים", כך מגדיר אח של דן בולזוני, רון, את מה שעבר על אחיו, תושב פרדס חנה-כרכור, ביום שישי האחרון. דן, נשוי ואב לבן (ועוד אחד בדרך), יצא לגלוש בחוף שדות ים ביום שישי בבוקר. כשיצא מהמים התמוטט בשל דום לב.

מדריך ספורט ימי מקומי בשם שחף שיר, שנקרא למקום על ידי בחורה שחזתה בהתמוטטות של דן, החל בביצוע החייאה, ואמבולנס הוזעק למקום. ל"הלל יפה" הגיע דן כשהוא מונשם וללא הכרה.

 

"דן הגיע אלינו ומיד זיהינו כי מדובר באוטם שריר לב חד המחייב צנתור מידי", מסביר פרופ' שמחה מיזל, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי הלל יפה. "הוא הובהל לחדר הצנתורים ובצנתור נראתה חסימה מלאה בעורק מרכזי בלב, שטופלה בהתאם ובמהירות".

 

 


פרופ' מיזל ודן בולוזני ביחידה לטיפול נמרץ לב של המרכז הרפואי הלל יפה. התאוששות מהירה ונדירה

 

 

לאחר הצנתור, היה דן עדיין מחוסר הכרה, אך ביום המחרת כבר התעורר, התאושש והחל להסתובב במחלקה, ומלבד מה שמספרים לו – אינו זוכר דבר.

 

פרופ' מיזל מדגיש ומציין כי ההחייאה שנעשתה בשטח מיד עם ההתמוטטות של דן, ובהמשך, פינויו המהיר על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים, בצירוף הצנתור הדחוף, היו רצף התרחשויות, שללא ספק, בלעדיהן הדברים היו יכולים להיגמר אחרת.

 

"זהו אחד מהמקרים של אוטם שריר לב מהחריפים שראיתי, במיוחד בגבר צעיר ובריא, שעוסק בספורט", מסביר פרופ' מיזל". עם זאת, המסר המרכזי של פרופ' מיזל הוא נושא ההחייאה בשטח על  ידי "עובר אורח מזדמן שעבר קורס החייאה בסיסית": "הצעיר שביצע בו את ההחייאה הראשונית, ללא ספק, עשה את ההבדל. דן מתאושש כעת, אבל לא חווה כמעט שום נזק, זאת בשל הטיפול שקיבל בשטח והעובדה שהגיע לצנתור במהירות".

 

דן, מבחינתו, מודה לצוות המטפל במרכז הרפואי הלל יפה, ובוודאי לשחף, שביצע בו את ההחייאה על החוף, כמו גם לצוות מד"א: "המשפחה שלי כבר דיברה איתו והוא אפילו שלח לי מסר מרגש בוואטסאפ דרכם, שהוא שמח שאני בסדר", הוא מספר. עכשיו נשאר לדן להמשיך את ההתאוששות ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי ולהשתחרר לביתו. יש לו אישה בהיריון וילד שצריכים אותו.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד