הדר דף הבית בלי JCI

"פתחו שנה"

ב"הלל יפה" פתחו את תשע"ט עם 21 תינוקות חדשים, פתיחה מתוקה וחיננית לשנה חדשה. זמן מצוין גם לסגור את תשע"ח עם הרבה הישגים מרשימים למרכז הרפואי
12/09/2018

בחדר הלידה של המרכז הרפואי הלל יפה קיבלו את בוא השנה החדשה עם 21 תינוקות, אבל סקירה קצרה של הנולדים בתשע"ח מראה כי 4,600 תינוקות חדשים עברו אף הם בשנה זו באגף האימהות של "הלל יפה". תשע"ח הייתה אחת השנים הפוריות בהלל יפה, ולא רק מבחינת כמות הלידות, אלא גם בהרבה היבטים אחרים. לפניכם סקירה קטנה שלהם.

 

 

נתחיל בקצת מספרים

 

במהלך תשע"ח נרשמה עלייה של 7% בכמות הביקורים במרפאות החוץ - כ- 290,500 אלף איש. עליות נוספות היו במספר הניתוחים – כ- 4% (למעלה מ- 12,600 ניתוחים בשנה), ובמספר טיפולי הדיאליזה – כמעט 40,000 אלף טיפולים (עלייה של 12%). נתונים גבוהים נרשמו כרגיל גם בחדרי המיון – שם עברו בתשע"ח כ- 120,000 איש, מתוכם כשליש התקבלו לאשפוז במחלקות השונות.

 

 


גינת מרגוע טיפולית ייחודית ליולדות

 


יש עוד, ולא מעט

 

שנת תשע"ח הייתה שנה מוצלחת מאוד ל"הלל יפה", בהלימה לעלייה במספר המטופלים, גם בהיבטים של שיפור במדדי האיכות והשירות, רכישת טכנולוגיות חדשניות וקידום תהליכי בינוי.

 

בתחום התשתיות והבינוי חנך בית החולים גינת מרגוע טיפולית ייעודית ליולדות, ראשונה בישראל, בתרומת קק"ל הולנד ובתיווך קק"ל ישראל, בעלות של 1.5 מיליון ₪, וכן הניח את אבן פינה למבנה הפגייה העתידי החדש, שעלותו כ- 25 מיליון ₪.

 

עמותת הידידים, בראשותו של מר משה מורג, המשיכה לתרום רבות לקידום המרכז הרפואי  וסייעה בגיוס הכספים הנדרשים לשיפוץ המחלקה לרפואה דחופה ובתחומים נוספים.

 

בנוסף, הוכנסו לשימוש טכנולוגיות חדשות וייחודיות כגון מכשיר חדשני לטיפול בשיתוק עצב הפנים (פציאליס) ושיתוק מיתרי הקול. מכשיר זה מייצר גירוי חשמלי במטרה לשפר את תפקוד העצב שנפגע; שימוש בטכנולוגיית ה- (Intra-Vascular Ultrasound) IVUS לביצוע צנתור למחלות של ורידי האגן – שני שירותים ש"הלל יפה הוא הראשון לעשות בהם שימוש בארץ.

 

נפתחו שירותים חדשים, חלקם ייחודיים ל"הלל יפה" – טיפת חלב ראשונית במחלקת יולדות, שימוש בטכנולוגיית לייזר בביצוע היסטרוסקופיה לטיפול ואבחון ללא הרדמה, שירות גסטרואנטרולוגיה ותזונה לילדים, שירות לקרדיולוגיית ילדים, יחידה לריאומטולוגיה, נחנך המבנה החדש של השירות לבריאות הנפש ובו יחידת השיקום המתחדשת ועוד.

 

 

 
הנחת אבן הפינה לפגייה החדשה


בתחום השירות וחווית הלקוח בית החולים ממשיך לקיים את פרויקט "קשר עין" – מיזם חברתי לשיפור התקשורת מטפל-מטופל בחדר מיון, וכן התחדש בשירותים נוספים לטובת המטופל – מלווה החלמה במחלקות האורתופדיות, שירות "יחידת סגולה" ושירותים נוספים המנגישים מידע רפואי לציבור בדרכים שונות.

בית החולים גם ממשיך לפעול במישור הקהילתי, ומקיים פעילות ענפה בקהילה לקידום בריאות בנושאים מגוונים מול היישובים באזורו ביניהם, בנימינה-גבעת עדה, באקה אל גרביה, קיסריה, מועצת מנשה, חדרה ועוד.

 

בשנת תשע"ח התחדש המרכז הרפואי במומחים חדשים מהשורה הראשונה ובתחומים שונים, ביניהם כירורגיה פלסטית, אורולוגיה, כירורגיה גינקולוגית, גסטרואנטרולוגיה ואחרים.

 

בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מספר המורים המצטיינים השנה בתחום ההוראה בפקולטה לרפואה עמד על 10  מומחים ויחידה מצטיינת, ולצידם בית הספר לסיעוד, בראשותה של ד"ר מירב בן נתן, שהמשיך להציג נתונים מרשימים של 100% מעבר לתלמידיו בבחינות ההסמכה לסיעוד.

 

"אנו גאים מאוד בהישגינו בשנת תשע"ח", מסכם ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, "אנו עושים הכול למען מטופלינו, והדבר ניכר בעבודת הצוות האיכותית והמקצועית של עובדינו המסורים. ללא ספק, נמשיך את העשייה הענפה, נגדל, נתרחב, נתקדם ונשתפר גם בתשע"ט ובשנים הבאות אחריה".

 

שתהא שנה בריאה ומוצלחת!

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד