הדר דף הבית בלי JCI

צעירה שאפה לריאותיה סיכת ראש ונאלצה לעבור ניתוח להוצאתה

אחלאם טאהר בת ה-30 בלעה סיכת ראש באורך של כארבעה סנטימטרים בזמן שסידרה את החיג'אב. היא הובהלה למרכז הרפואי הלל יפה ועברה ניתוח דחוף להוצאת הסיכה
29/10/2018

אחלאם טאהר מהיישוב ערערה הגיעה למרכז הרפואי הלל יפה לאחר שבלעה סיכת ראש בזמן שחבשה את החיג'אב. אחלאם תפסה את הסיכה בשפתיים ולפתע שאפה את הסיכה לריאותיה. היא הובהלה למרכז הרפואי הלל יפה, שם עברה סדרת בדיקות, ביניהן צילום ריאות, שהראה בבירור את מיקומה המדויק של הסיכה בתוך הריאה הימנית.

 

אחלאם הוכנסה בדחיפות לחדר ניתוח תחת הרדמה מלאה. ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל יחידת אף-אוזן-גרון במרכז הרפואי הלל יפה, וד"ר דור מעיין, אשר ניתחו את אחלאם, ציינו: "צילום החזה הראה בבירור כי ישנו גוף זר, אך לא היה ברור לחלוטין אם הוא נמצא בריאה או בוושט, ולכן ביצענו בדיקת CT בריאות, על מנת לזהות את מיקומה המדויק של הסיכה. הבדיקה הראתה באופן ברור כי הסיכה נמצאת בריאה הימנית, ולא היה מנוס מלהכניס את המטופלת ישירות לחדר הניתוח על מנת לחלץ את הסיכה כמה שיותר מהר, מבלי שייגרם לה נזק ריאתי". הסיכה הוצאה בשלום והיא שוחררה לביתה.

 

זו לא הפעם הראשונה בה נתקל הצוות הרפואי בבליעת סיכת ראש בעת סידור מטפחת. לפני כשבועיים דווח באמצעי התקשורת על מקרה דומה של אישה ששאפה לריאותיה סיכה. "אמנם חבישת מטפחת הינה פעולה שגרתית ופשוטה לכאורה, אך מספיקה פעם אחת והיא עלולה להיות הרת גורל", הוסיף ד"ר ברוורמן.

 

 


ד"ר ברוורמן, אחלאם טאהר והסיכה שנשלפה מריאתה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד