הדר דף הבית בלי JCI

"הלל יפה" ביום פעילות במרכז יום לקשיש בבית אליעזר

צוות המכון לפיזיותרפיה של המרכז הרפואי הפעיל את באי בית ויינברג בני הגיל השלישי בארבע תחנות למדידת פרמטרים שונים של כושר גופני
20/11/2018

במסגרת שיתוף פעולה מוצלח ופורה בין הקרן לידידות למרכז הרפואי הלל יפה לטובת הקהילה באזור, נערך השבוע "בוקר בריאות" במרכז יום לקשיש "בית ויינברג" שבבית אליעזר על ידי צוות פיזיותרפיסטיות מוסמכות מהמרכז הרפואי הלל יפה.

 

הפעילות התקיימה במסגרת חודש הקשיש, ובמהלכה הגיע צוות של המכון לפיזיותרפיה למרכז יום לקשיש במתנ"ס בית אליעזר בחדרה לפעילות ייחודית, שזכתה להיענות רבה מצד המשתתפים.

 

בתחילת הפעילות התקיימה הרצאה על אודות חשיבותה של פעילות גופנית, בפרט בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי, כמונעת מחלות, משפרת את התפקוד היומיומי ומצב הרוח וכן מאריכה חיים. את ההרצאה העבירה איריס גרונאו, פיזיותרפיסטית מוסמכת בשירות לפיזיותרפיה של המרכז הרפואי הלל יפה.

 

 


פיזיותרפיסטית מהלל יפה בבדיקה עם אחת המשתתפות

 

מיד בתום ההרצאה הוקמו ארבע תחנות פעילות שבהן נדרשו הקשישים לבצע תרגילים שונים, כמו קימה וישיבה מהכיסא במשך 30 שניות, עמידה על רגל אחת, לחיצה על מכשיר הדינמומטר למדידת כוח, וקימה מהכיסא, הליכה וחזרה לישיבה. מטרת התרגילים הייתה לאמוד את הכושר הגופני של הקשישים ביחס לגילם ומצבם הבריאותי, כאשר כל תחנה בדקה פרמטרים אחרים, כגון שיווי משקל, כוח, סבולת לב-ריאה ויציבה.

כאמור, ההיענות הייתה רבה, והפעילות הוגדרה כמוצלחת במיוחד. יצוין כי זו השנה השנייה ששירות הפיזיותרפיה של "הלל יפה" מבצע פעילות שכזו.

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד