הדר דף הבית בלי JCI

"מאור לחושך"

רופאי מחלקת העיניים במרכז הרפואי הלל יפה החליטו לחבור למפגש-משחק עם שחקניות נבחרת ישראל בכדורשער, שהן עיוורות ולקויות ראייה
4/12/2018

המקום: בית הלוחם, הזמן: פאתי חג החנוכה. ההרכב: צוות מחלקת עיניים, בראשותה של ד"ר ביאטריס טיאוסנו. האירוע: מפגש ומשחק משותף עם שחקניות נבחרת ישראל בכדורשער, שהן עיוורות ולקויות ראייה.

מנהלת מחלקת העיניים במרכז הרפואי הלל יפה, ד"ר ביאטריס טיאוסנו, רופאי המחלקה ד"ר ערן ברקוביץ וד"ר יונתן חרמון ואחות אחראית המחלקה אביבה גולן, הסירו לאחר צהריים אחד את החלוקים הלבנים, עזבו את בית החולים ויצאו לבית הלוחם בתל אביב למפגש עם שחקניות הכדורשער.

 

במהלך המפגש הפגינו האורחים רוח ספורטיבית, התנסו בעצמם במשחק, לא היססו לעטות כיסויי עיניים ולשכב על הרצפה במטרה למנוע את השערים מצד בנות הנבחרת. כיסויי העיניים נועדו להשוות את רמת העיוורון של השחקניות, כשאת מיקום השער הן מזהות על פי סימון על המגרש, ואת מיקום הכדור - על פי הפעמונים שבתוכו.

 

 


רופאי מחלקת עיניים ושחקניות נבחרת ישראל בכדורשער

 

 

המפגש, שבאופן מתאים מדי נערך עם כניסתו של חג החנוכה, נועד לאפשר למומחי העיניים להבין את מהות המשחק ולהפנות במידת האפשר מטופלים לפעילות ספורטיבית המתאימה לעיוורים וללקויי ראייה, וכן להגביר את המודעות לאירוע השנתי של עמותת ידידי המרכז הרפואי הלל יפה, שיתקיים בעוד כשבועיים.

 

עמותת הידידים נרתמה השנה למען הקמת שני חדרי ניתוח חדשים מאובזרים במכשור מן המתקדמים בעולם למחלקת העיניים, בעלות כוללת של ארבעה מיליון שקלים. העמותה מתכוונת לגייס כשני מיליון שקלים מתוך סכום זה, כאשר יתרת הסכום תגיע מתקציב בית החולים.

 

אירוע ההתרמה השנתי של העמותה יתקיים באולם האירועים "מערבה" בקבוץ געש, ביום שני, 17 בדצמבר 2018. הערב יכלול ארוחה דשנה שיכינו השפים רן שמואלי ונוף עתאמנה, תערוכת אמנות ישראלית, תצוגת אופנה של המעצב ששון קדם והופעה של הזמרת סיוון טלמור. עלות כרטיס: 600 שקלים.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד