הדר דף הבית בלי JCI

חזרה לעמוד על הרגליים לאחר שעברה ניתוח נדיר

אנסטסיה גלינסקי, חולה במחלת כליות, חזרה לעמוד על רגליה לאחר שעברה בהלל יפה שני ניתוחים מורכבים ונדירים להחלפת שתי עצמות ירכיה במשתלי מתכת ייחודיים
17/02/2019

אנסטסיה גלינסקי, צעירה בת 32 מחיפה, הגיעה ליחידה לאורתופדיה אונקולוגית במרכז הרפואי הלל יפה, לאחר שאובחנה כסובלת מהרס מתקדם של עצמות ירכיה בשל מחלת כליות שבה חלתה, הגורמת לספיגת סידן מואצת מעצמות גופה. הרס זה הביא לריסוק וקריסה של עצם הירך הימנית ועצם הירך השמאלית הייתה בסכנה מידית של שבר. בעקבות מצבה הייתה אנסטסיה מרותקת למיטה מבלי יכולת לזוז, שכן כל תנועה גרמה לה לכאבים עזים.

 

תחילה, עברה ניתוח להחלפה מלאה של עצם הירך הימנית - ניתוח מורכב ביותר, אשר בוצע על ידי פרופ׳ יעקב ביקלס, מנהל היחידה לאורתופדיה אונקולוגית במרכז הרפואי הלל יפה. במקומה של העצם השבורה הושתל משתל מתכתי המותאם למידותיה. כעבור שבוע וחצי נותחה אנסטסיה שוב ועצם הירך השמאלית הוחלפה במשתל מתכת גם היא. שני הניתוחים עברו בהצלחה רבה ואנסטסיה אושפזה במחלקה האורתופדית להתאוששות ושיקום, תוך קבלת טיפול רפואי מקצועי, מוקפד ומסור, על ידי מומחים ממספר מחלקות בבית החולים, כגון דיאליזה, אנדוקרינולוגיה, יחידת אף-אוזן-גרון, אורתופדיה ויחידת כאב.

 

 


אנסטסיה גלינסקי ופרופ' יעקב ביקלס במחלקה האורתופדית בהלל יפה

 

 

הודות לטיפול מקיף זה, כעבור ימים ספורים לאחר שעברה את הניתוחים, החלה בהדרגה לעמוד על רגליה ואף להתהלך במסדרון המחלקה. היא שוחררה מבית החולים ותעבור הליך שיקומי תחת טיפולי דיאליזה. בהמשך, צפויה לעבור השתלת כליה.

 

עד כה, השימוש במשתלים מתכתיים היה במקרים בהם אובחנו גידולים. כיום היכולות הניתוחיות החדשניות מאפשרות, לעתים, להעניק טיפול גם במצבים קיצוניים הנגרמים על ידי מחלות שאינן גידוליות, כמו במקרה של אנסטסיה.

 

"אנסטסיה הגיעה להלל יפה במצב קשה מאוד, סובלת מכאבים עזים וחסרת יכולת תפקודית באופן מוחלט. נאלצנו למצוא פתרון יצירתי הולם למצבה המורכב", מציין פרופ' ביקלס. "מקרה זה נדיר ויוצא דופן לאור העובדה שהוחלפו שתי עצמות ירכיים במטופלת אחת, שנאלצה לעבור שני ניתוחים מורכבים הדורשים שיקום והחלמה ארוכה, מה גם שהרס העצמות נוצר בעקבות מחלת הכליות שממנה היא סובלת ולא בעקבות גידול בגפיים", מסכם פרופ' ביקלס.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד