הדר דף הבית בלי JCI

ניקיונות הפסח: ילד בן ארבע שתה חומר חיטוי

הילד מאושפז במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה במצב טוב. הוריו מבקשים להדגיש: "אם זה קרה לנו, זה יכול לקרות לכל אחד - שימו לב!"
16/04/2019

למרות שכל חומרי הניקוי בבית משפחת פוגל לוי מהיישוב חרמש מאופסנים בארון סגור, הרחק מהישג ידם של ילדיהם, בנם בן הארבע לירוי, שתה בשגגה חומר ניקוי, שהיה, ככל הנראה, מהול במים. הוריו הבהילו אותו לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, שם נבדק ואושפז להשגחה.

 

אמו סלין מספרת: "הילד מזג לעצמו מים מכד מים קרים מהמקרר, ולאחר לגימה אחת מיד אמר לי שיש להם טעם של סבון. דקה אחר כך הוא החל לבכות ולהקיא. הנחתי שאולי נשאר חומר חיטוי בכד, שלא נשטף היטב במים ומולא במים שהוכנסו למקרר, אבל למען הסר ספק, ניגשנו לחדר המיון להיבדק והבאנו את חומר החיטוי איתנו. כאמור, מצבו של לירוי טוב, אבל, כמקובל במקרים כגון אלו, הוא אמור לעבור בדיקות נוספות על מנת לוודא שלא נגרם נזק לוושט.

 

מנהלת מחלקת ילדים של המרכז הרפואי ד"ר עדי קליין: "זה הזמן הזה בשנה שכולם מנקים וחומרי הניקוי מסביבנו בכמויות גדולות מהרגיל. נוסיף לזה שהילדים בחופשה, מה שהופך את זמינותם של החומרים גבוהה יותר עבורם ועקב כך עולה הסכנה לנזק רציני במקרה שהם באים איתם במגע, ובעיקר אם ישתו אותם בשגגה כי יחשבו שמדובר במשהו אחר. הנזקים לוושט או לקנה הנשימה עשויים להיות הרסניים. במקרה של לירוי, ההורים הקפידו אמנם על הרחקת חומרי הניקוי, אבל נשאר חומר חיטוי בכלי שנוקה. חשוב להעלות את המודעות בעת הניקיונות, ולוודא הסרה מלאה של חומר החיטוי בגמר הניקוי".

 


לירוי ואמו סלין בפינת המשחקים במחלקת ילדים ב"הלל יפה"

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד