הדר דף הבית בלי JCI

"מינימום צלקת, מקסימום תוצאות"

במערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה החל השימוש באנדוסקופ בלבד לשם ביצוע של ניתוחים בשיטה זעיר-פולשנית לפריצת דיסק והצרות התעלה המותנית
20/05/2019

המערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה ביצע בהצלחה בחודשים האחרונים מספר ניתוחי גב תוך שימוש באנדוסקופ באופן מלא - טכנולוגיה זעיר-פולשנית חדישה, שהלל יפה הוא בין הראשונים בישראל לבצעה. מדובר בטכנולוגיה מתחומים כגון גסטרואנטרולוגיה ואף-אוזן-גרון, אשר נעזרת במצלמת זעירה ובצנתר דק בכדי לבצע פעולות כירורגיות.

 

לשיטה החדשנית יתרונות רבים: פתח כניסה קטן, ובהתאם, צלקת קטנה מאוד (5 עד 6 מ"מ), פגיעה קטנה עד מזערית ברקמות רכות כגון עור, שרירים ועצבים, איבוד דם מינימלי, פחות כאבים לאחר הניתוח, התאוששות וחזרה לשגרה מהירות – ואף שחרור הביתה ביום הניתוח.  

 

גם השיפור לאחר הניתוח נראה מהר יותר. ד"ר איל ברבלק, מנהל המחלקה האורתופדית א', שהשתלם בשיטה החדשנית בגרמניה, מספר על אישה בת 35 שהגיעה לעבור ניתוח כתוצאה מפריצת דיסק שגרמה לה לצליעה: "כבר ביום הניתוח, לאחר שקמה ממיטתה במסגרת הבדיקה הראשונית, היא דיווחה על העדר הכאב וחזרה לתבנית הליכה תקינה. השיפור הקליני המהיר והפגיעה המינימלית לרקמות רכות מאפשרים חזרה מהירה לשגרת חיים ובמרבית המקרים לא נדרש המטופל לפיזיותרפיה או שיקום".

 

 


ניתוח גב באמצעות אנדוסקופ. פתח של מספר מילימטרים בלבד

 

 

יש לציין כי ניתוחים זעיר-פולשניים הם כבר מזמן עובדה קיימת בשטח הכירורגי, ובתחום הכירורגיה האורתופדית. עם זאת, מרבית ניתוחי הגב לתיקון או לכריתה של דיסק פרוץ מותני עדיין נעשים בשיטה פתוחה, שבה מבצעים חתך של מספר סנטימטרים בגב, עם פגיעה נרחבת יותר ברקמות רכות.

 

פריצת דיסק והצירויות ניווניות של תעלת השדרה הינן בין הסיבות השכיחות לכאבי גב וכאבים הקורנים לגפיים התחתונות, קושי בניידות וירידה באיכות החיים. השיטות לטיפול במצב זה כוללות, על פי רוב, טיפולים שמרניים תחילה, אך חלק מהמטופלים ייאלצו לבצע ניתוח לכריתת הדיסק או הרחבת התעלה לשם הטבה בכאבים ושיפור איכות החיים.

 

כאמור, ב"הלל יפה", שמחים להיות בין הראשונים בארץ שעושים שימוש בשיטה בטכנולוגיית האנדוסקופ הזעיר-פולשנית במלואה, ובעיקר שמחים על האפשרות לתת למטופלים אפשרות נוספת להבראה מהירה יותר ולחזרה מהירה יותר לשגרה.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד