הדר דף הבית בלי JCI

חילזון חולץ מאפו של פעוט בן שלוש

תחת הרדמה מלאה, שלפו רופאי המרכז הרפואי הלל יפה חילזון מאפו של פעוט בן שלוש, רגע לפני שנגרם נזק ממשי. לפעוט ולחילזון שלום
13/08/2019

החופש הגדול בשיאו ובמרכז הרפואי הלל יפה נתקלו במהלכו בלא מעט מקרים של בליעת והחדרת גופים זרים, ביניהם מטבע, חרוז וסיכה. השבוע הגיע לחדר מיון ילדים של "הלל יפה" פעוט כבן שלוש לאחר שהכניס לאפו חילזון. האם מספרת כי בנה ניגש אליה וסיפר שהכניס את החילזון לתוך האף. לאחר שניסו ההורים להוציא את החילזון מאפו ללא הצלחה, הגיעו למרכז הרפואי הלל יפה.

 

רופאי היחידה לאף-אוזן-גרון וכירורגיה של ראש-צוואר שלפו את החילזון, שהיה תקוע עמוק בתוך הנחיר הימני, בעזרת מכשור עדין וברגישות יתרה, רגע לפני שנשאף לריאות ועלול היה לגרום נזק ממשי. "הפעוט הגיע לחדר המיון נסער ולא אפשר להוציא את החילזון במרפאה. לכן נדרשנו להבהילו לחדר הניתוח, שם הוצאנו את החילזון בשלמותו, תחת הרדמה מלאה", ציין ד"ר אור דגן, רופא ביחידה, שטיפל בפעוט.

 

ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל היחידה, אמר: "אם החילזון היה נתקע עמוק יותר, הוא היה עלול לגרום לדימום, כאב וזיהום. שאיפת גופים זרים זעירים בקרב ילדים עלולה להיות קטלנית, מכיוון שקיימת האפשרות לחסימה של דרכי הנשימה וחנק".

 

בהקשר זה הוסיף ד"ר ברוורמן כי סימנים העלולים להעיד על נוכחות גוף זר בחלל האף הם דימום מהאף, נזלת בעלת ריח לא נעים מנחיר אחד או תלונות מתמשכות על כאב.

 

ומה עם הפעוט והחילזון הקטן? הפעוט שוחרר כעבור יממה לביתו בריא ושלם והבטיח יחד עם הוריו לשחרר את החילזון לחופשי.

 

 


הפעוט מחזיק את החילזון שחולץ מאפו

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד