הדר דף הבית בלי JCI

הרופא הנכון, בזמן הנכון - פעמיים

אפילו ד"ר יונס עוראווה לא האמין שזה קורה לו. בפעם השנייה ובפער של כחצי שנה בלבד –שוב היה במקום הנכון ובזמן הנכון להציל מישהו מעובדי המרכז הרפואי הלל יפה
16/12/2019

האמירה "להיות במקום הנכון ובזמן הנכון" היא לא סתם קלישאה, לפחות לא במקרה של ד"ר יונס עוראווה, רופא בכיר במערך הכירורגי של המרכז הרפואי הלל יפה. בהפרש של שמונה חודשים בלבד הציל ד"ר עוראווה שני עובדים בבית החולים לאחר שהיה נוכח "במקרה" במקום שבו התרחשו המקרים. בשביל מישהו שרגיל לסייע בעיקר למטופלים, מדובר, ללא ספק, בעניין חריג.

 

המקרה הראשון התרחש בפברואר השנה, עת היה ד"ר עוראווה לבדו בחדר יחד עם ד"ר אלכסנדר קורין, מנהל יחידת הטראומה של המערך הכירורגי, כאשר האחרון לקה בדום לב בסיום משמרת בבית החולים. ד"ר עוראווה ביצע בו החייאה והציל את חייו.

 

 


ד"ר יונס עוראווה ושלומית לוגסי

 

 

הפעם השנייה ארעה בחודש החולף, בעת שד"ר עוראווה הגיע למחלקה למשאבי אנוש לשם פגישת עבודה, ובחדר הסמוך נתקפה מנהלת מדור משאבי אנוש בתאגיד הבריאות של בית החולים שלומית לוגסי בשיעול טורדני קשה עד לכדי קוצר נשימה וחנק. ד"ר עוראווה זינק לחדר הסמוך ופינה אותה מידית לחדר המיון, שם סייע לצוות המיון לחברה למערכת חמצן ולאינהלציה. הוא גם ליווה אותה לאורך כל התהליך במיון, כולל קבלת סטרואידים לווריד ועוד.

 

"לאחר שהתאוששתי קצת, אמר לי הצוות בחדר המיון שלולא הטיפול המקצועי והאנושי של ד"ר עוראווה, הייתי, ככל הנראה, מורדמת ומונשמת", מציינת לוגסי, לאחר שאושפזה לשלושה ימים להשגחה וחזרה השבוע לעבודתה.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד