הדר דף הבית בלי JCI

מהרווארד ל"הלל יפה" ובחזרה

מנהלת בית הספר לסיעוד של "הלל יפה" ד"ר מירב בן נתן חזרה ממסע בן שבועיים באוניברסיטת הרווארד, כחלק מתכנית העתודה הניהולית "ענבר", אליה הצטרפה השנה
7/01/2020

מטרת תכנית "ענבר", מיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז, היא לסייע בחיזוק חוסנה של מערכת הבריאות הציבורית, דרך פיתוח דור המנהלים והמנהיגים הבא של כלל מערכת הבריאות. משך התכנית שנתיים, והיא כוללת לימודים עיוניים והתנסויות פרקטיות בתחומי הניהול והבריאות. התכנית מעשירה ומעניקה כלים רבים לעמיתים, וכאמור, רוב הלוקחים בה חלק הינם מתחום הרפואה. בעבר, לקח חלק בתכנית גם סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר אלון נבט.

 

 


ד"ר מירב בן נתן ופרופ' מרגוליס, מרצה בהרווארד ומנהל תכנית ענבר

 

אחד מרגעי השיא של התכנית, שזה לה המחזור הרביעי, הינה הנסיעה לאוניברסיטת הרווארד, ממנה חזרה בן נתן במהלך חודש דצמבר. במהלך נסיעה זו מבקרים המשתתפים במרכזים הרפואיים של בוסטון ובבית הספר ללימודי ניהול באוניברסיטת הרווארד, במטרה להיחשף לתהליכים של שיפור וייעול במערכת הבריאות ולקידום יכולות ניהוליות מתקדמות. עוד נחשפים המשתתפים למעבדות מחקר מתקדמות, לתעשיות הפארמה, לחממות טכנולוגיות ולחברות ביוטכנולוגיה וגם לעושר אדיר של רעיונות ליישום במערכת הבריאות הישראלית.

 

ד"ר בן נתן סיכמה את רשמיה מהביקור וציינה כי "הנסיעה הובילה אותי לתובנות משמעותיות כיצד ניתן להטיב את הכשרת הסטודנטים הלומדים בבית הספר האקדמי לסיעוד הלל יפה, לטובת מיצוי מקסימלי של הפוטנציאל שלהם, על מנת להכינם לדרישת התפקיד העתידי במערכת הבריאות הישראלית".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד