הדר דף הבית בלי JCI

ולנטיינס דיי: עובדים יחד ונשואים – איך זה עובד?

אולגה ואלכסנדר ויוננקו מחדרה עובדים שניהם במרכז הרפואי הלל יפה ומתחזקים חיי נישואין כבר 14 שנה. מלבד פגישות אקראיות במסדרון הם כמעט לא נפגשים במקום העבודה
9/02/2020

בהחלט לא פשוט לתחזק מערכת זוגית כששני בני הזוג משמשים בה בתפקידים תובעניים במיוחד. אבל אולגה וד"ר אלכסנדר ויוננקו מוכיחים שאפשר גם אפשר, ובתווך גם צירפו למשוואה שלושה ילדים לתפארת.

 

בשנת 2007 התחיל ד"ר ויוננקו את ההתמחות באורתופדיה ב"הלל יפה" והפך לרופא בכיר בתחום המפרקים במחלקה האורתופדית ב'. אולגה החלה את עבודתה בבית חולים הלל יפה בשנת 2014 ומשמשת כאחות במכון הדיאליזה ומדריכת החייאה בבית החולים.

 

הם הכירו דרך חברים משותפים. "אני הייתי אחות במחלקת ילדים בבית חולים סורוקה והוא היה שם רופא צבאי בר"מ 2. רק בדייט הראשון גילינו שאנחנו עובדים באותו מקום עבודה", מספרת אולגה. עשרה חודשיים לאחר מכן הם התחתנו וכיום לזוג שלושה ילדים: דיאנה בת 13, מקס בן שש וליאנה בת שנה.

 

איך בכל זאת מתנהלים חיי נישואים של רופא ואחות בשני מקצועות כה תובעניים?

 

"אנחנו נפגשים בבית, וגם זה לא תמיד", מחייכת אולגה. "אפילו ההפרש בין הילדים שלנו – הראשון לשני, שהוא כמעט שבע שנים - הוא לחלוטין תוצר של מערכת הבריאות", היא צוחקת. "פשוט בקושי היה לנו זמן אחד לשנייה, מה גם שחלק מהזמן בכלל עבדנו במשמרות שונות ובבתי חולים שונים, לפחות עד שהוא סיים את ההתמחות המורכבת שדורש מקצוע האורתופדיה".

 


הזוג ויוננקו בהלל יפה

 

בבית ביחד, בהלל יפה - בנפרד

 

מאז שהחל ד"ר ויוננקו את ההתמחות באורתופדיה במרכז הרפואי הלל יפה, העתיקו השניים את מקום מגוריהם לחדרה. אולגה עבדה בתחילה בבית חולים בכפר סבא כאחות טיפול נמרץ ילדים ומורה בבית ספר לסיעוד. בשנת 2014 עברה לעבוד בהלל יפה במכון הדיאליזה, וכיום גם משמשת כמדריכה בקורסים להחייאה.

 

לעבודה הם ממש לא מגיעים ביחד: "כל אחד מגיע עצמאית לבית החולים וביומיום כמעט שלא יוצא לנו להיפגש בכלל. גם אם אנחנו נפגשים בעבודה, זה בדרך כלל במסדרונות בית החולים, כאשר הוא בדרך לחדר ניתוח ואני מסתובבת בבית החולים עם בובת ההחייאה", אולגה מספרת.

 

מה הטיפ שלכם לזוגיות מוצלחת?

 

"כנראה שהסוד שלנו לזוגיות טמון בזה שקודם כל יש הרבה הומור בינינו", מציינים שניהם. "תוסיפו לזה סבלנות והתאמות בלו"ז, ובסך הכול אנחנו לא שונים בהרבה מזוגות אחרים בישראל".

 

שיהיה חג אהבה שמח!

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד