הדר דף הבית בלי JCI

שירות חדש וייחודי לסובלים מבעיות במפרק הירך

בהלל יפה נפתח שירות חדש לשימור מפרק ירך, הראשון מסוגו בארץ, שמציע את כל שיטות הטיפול הקיימות במקום אחד. לשירות אחראי ד"ר ליאור לבר, רופא בכיר במחלקה אורתופדית ב' ובמרפאת הספורט בהלל יפה
24/02/2020
ד"ר ליאור לבר במרפאה החדשה בהלל יפה
ד"ר ליאור לבר במרפאה החדשה בהלל יפה

כאבים במפרק הירך ובמפשעה הינן תלונות שכיחות בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. עיסוק בפעילות גופנית וספורט אתגרי או תחרותי יכולים לעורר כאבים חזקים ולהוביל להגבלה תפקודית ולקושי ממשי בביצוע פעולות יומיומיות פשוטות, כמו הליכה, נהיגה וישיבה ממושכת. במרכז הרפואי הלל יפה נפתח שירות חדש הכולל אבחון של רופא מומחה בתחום שימור מפרק הירך, הערכה יסודית בהתאם לתלונות המטופל, בדיקה גופנית המשלבת מבחנים ייעודיים וספציפיים וכן בדיקות הדמיה על מנת לאתר את מכלול הגורמים האפשריים לכאב.

 

לשירות זה אחראי ד"ר ליאור לבר, רופא מומחה ברפואת ספורט ושימור מפרק הירך, אשר עבר תת-השתלמות ברפואת ספורט אצל אורתופד קבוצת הכדורגל של ברצלונה. בהמשך ביצע תת-התמחות קלינית מחקרית ברפואת ספורט באוניברסיטת Duke בארה"ב, התמחה במרכזים מהמובילים והמתקדמים בעולם לשימור מפרק הברך והירך באנגליה ועבד כרופא בקבוצות ספורט במועדונים המובילים בארץ ובעולם.

 

השירות החדש כולל גם טיפול בבעיות התפתחותיות של המפרק, שלהן לא היה מענה עד היום בארץ בקרב מבוגרים צעירים (גילאי 16 עד 40). לעתים הפתרון לבעיות אלה הוא ניתוח מורכב לשינוי מבנה האגן, תחום נוסף שבו התמחה ד"ר לבר.

 

מנהל מחלקה אורתופדית ב' ד"ר ירון ברקוביץ': "השירות שניתן במרפאה שלנו מספק, למעשה, את הספקטרום המלא של שימור מפרק הירך ונותן מענה כולל לסובלים מבעיות במפרקי הירך ובמפשעות, החל בשלב האבחון, דרך הטיפול ועד לחזרה מלאה לפעילות. אנו היחידים בארץ שמאגדים את כל הטיפולים במקום אחד מבלי שהמטופל יתרוצץ ויעבור בכמה מכונים ומרפאות לצורך בדיקות, צילומים וטיפולים משלימים".

 

יצוין כי קיים מגוון רחב של טיפולים שמרניים וניתוחיים לבעיות במפרק הירך, בהם שינוי סוג הפעילות, טיפולי פיזיותרפיה, וניתוח ארתרוסקופיה של מפרק הירך - שיטת ניתוח זעיר-פולשנית שבה מוחדרת מצלמה לתוך המפרק לאבחון וטיפול בבעיה.

 

לקביעת תור במרפאת ירך ושימור מפרק ירך יש לחייג *6742. יש להצטייד בהפניה וטופס התחייבות מהמבטח הרפואי.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד