הדר דף הבית בלי JCI

לאחר שהיה מורדם ומונשם במשך שבועיים וחצי - התעורר, והחלים מקורונה

לאחר אשפוז של כחודש ימים במחלקה למחלות זיהומיות א׳, החלים אליהו אוחנה ממחלת הקורונה. לראשונה מאז אשפוזו, נפגש היום עם בנו, נתנאל, שהתרגש עד דמעות לראות את אביו: "קיבלנו אותו במתנה״
21/04/2020

אליהו אוחנה בן ה-75 מפרדס חנה הגיע למרכז הרפואי הלל יפה לפני כחודש ימים עם חולשה כללית וחום גבוה. בצילום שנעשה התגלתה דלקת ריאות חמורה בריאתו השמאלית כתוצאה ממחלת הקורונה, והוא אושפז במחלקה למחלות זיהומיות א׳ - המחלקה הייעודית הראשונה שנפתחה לחולי קורונה בבית החולים. יומיים לאחר אשפוזו חלה התדרדרות במצבו וצוות המחלקה נאלץ להרדימו ולהנשימו. אוחנה היה במצב קשה מאוד במשך כשבועיים וחצי, כאשר צוות המחלקה סביבו כל העת, מסתייע בכל אמצעי ידוע ברפואה עד כה הקשור לנגיף הקורונה.

 

הצוות היה כל העת בקשר עם משפחתו של אוחנה, שלא יכלה לשהות לצידו בזמן קשה זה. הבשורות הטובות הגיעו לפני מספר ימים, עת חל שיפור ניכר במצבו של אוחנה, כך שהצוות החליט לגמול אותו ממכונת ההנשמה. הפעולה צלחה ולאחריה התעורר אוחנה והחל במסע שיקום. לאחר שהתקבלו תוצאות שליליות באשר להימצאות נגיף הקורונה בגופו, הועבר אוחנה להמשך אשפזו במחלקה פנימית ג', שם גם נפגש לראשונה עם משפחתו.

 

 


מפגש מרגש. מימין לשמאל: ד"ר אליאס חילו, ד"ר ג'מיל מוחסין, הבן נתנאל ואליהו אוחנה

 

מנהל המחלקה למחלות זיהומיות א׳ בהלל יפה ד״ר ג׳מיל מוחסין, שטיפל באוחנה כל העת, מציין: ״היום שבו החלטנו על ניתוקו מההנשמה וגם ביצענו וראינו שהוא מגיב מצוין, היה אחד הימים המשמחים במחלקה שלנו. אחת משיחות הטלפון היותר טובות שיצא לי לעשות הייתה לבשר את זה למשפחתו".

 

היום, לראשונה מאז שאושפז בבית החולים, הגיע בנו של אוחנה, נתנאל, לפגוש את אביו. בדמעות של התרגשות ושמחה, ציין: ״אין לי מילים כדי להודות לצוות הרפואי והסיעודי על הטיפול המסור באבא שלי בימים מורכבים אלו. מלאכים. זה מה שהם. כל אחד ואחד מהם. אני מרגיש שקיבלתי את אבא שלי בחזרה״. בעת הביקור נכחו ד"ר מוחיסן וד"ר אליאס חילו מהמחלקה למחלות זיהומיות א', שהתרגשו יחד עם הבן על המפגש ועודדו אותו לתת נשיקה וחיבוק לאביו.

 

לבקשת הבן העביר רב בית החולים, הרב דובב בינדיגר, טלית ותפילין על מנת שאוחנה יניח תפילין - בקשה שביקש מבנו עת שהגיע לבית החולים.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד