הדר דף הבית בלי JCI

"עשו זום על הקורונה"

בישיבת זום חוצת מדינות נועדו מומחי המרכז הרפואי הלל יפה עם מומחים בבית החולים בווהאן, סין, זאת בתיווך שגרירות ישראל בסין. הרעיון: למידה הדדית, שיתוןף פעולה ולימוד מהניסיון הסיני
22/04/2020

החלטות על דרכי טיפול, ביצוע הנשמה בשיטות שונות, שיחה על נוגדי קרישה ותסחיף ריאתי ועוד – כל אלו עלו בשיחה של מומחי המרכז הרפואי הלל יפה העוסקים בטיפול יומיומי בחולים בנגיף הקורונה מתחילת מרץ השנה. השיחה התאפשרה הודות לקשר שנוצר בין ד"ר אליאס חילו וד"ר ג'מיל מוחיסן מהמחלקה למחלות זיהומיות א' לבין שגרירות סין בישראל, לאחר שאושפזו במחלקה חולי קורונה מסין.

 

לאחר שחרורם מהמחלקה עלה הרעיון ליצור שיחה בין מומחים ב"הלל יפה" לבין עמיתים בבית החולים בווהאן, סין, שם פרץ הנגיף לראשונה, על מנת לבצע למידת עמיתים ולשאול ישירות את "המקור": הידע הסיני מהמומחים שטיפלו בנגיף עם התפרצותו בסין. מכאן, הדרך לישיבת "זום" – אמצעי התקשורת העיקרי בימים אלו, הייתה קצרה. בשיחה השתתפו מומחים במחלות זיהומיות, ברפואה פנימית, חברי הנהלת המרכז הרפואי וכן אורחים שהוזמנו לשיחה מבתי חולים נוספים בארץ.

 

 


ישיבת זום חוצת יבשות של מומחי הלל יפה עם מומחי ווהאן, סין

 

 

בסיום השיחה ציינו כל המשתתפים כי אחד הדברים המרכזיים שעלו בשיחה היה שהטיפול הניתן בישראל אינו שונה ואינו נופל מהטיפול ומההתוויות להמשך כפי שציינו בצד הסיני. עוד ציינו כי, ללא ספק, מאמרים ומחקרים שנכתבו בסין והיוו את חומר הבסיס לטיפול בחולי נגיף הקורונה, סייעו למתן טיפול נכון גם בישראל.

 

"נגיף הקורונה, כידוע, אינו יודע גבולות מהם", מציין מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ. "הוא חוצה ארצות, מגזרים, אמונות, גילאים ודעות. מהבחינה הזאת, ניתן לראות התגייסות של מומחים ברמה הבינלאומית מייעצים זה מניסיונו של זה ומשתדלים ללמוד על הנגיף ככל הניתן, בפרק זמן קצר מאוד של חודשיים-שלושה בלבד. אנו נמשיך לעשות את המיטב למטופלינו בתחום זה, כפי שעשינו עד כה".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד