הדר דף הבית בלי JCI

יום ראשון בגן: פעוטה בת שנה ושלושה חודשים נחנקה מתפוח

עם החזרה לגני הילדים, פעוטה מאזור חדרה הובהלה לחדר מיון ילדים לאחר שהשתנקה מתפוח שאכלה בגן. רופא מהיחידה לאף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר שלף את התפוח מקצה לועה
13/05/2020

כבר ביום הראשון של "החזרה לשגרה" אחרי תקופת הסגר הממושכת, פעוטה בת שנה ושלושה חודשים מאחד היישובים הסמוכים לחדרה, אכלה תפוח וחתיכה ממנו נתקעה לה בקצה הלוע. לאחר שלא הצליחה להוציא את התפוח, הובהלה הפעוטה לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה, שם נבדקה על ידי ד"ר דור מעין, רופא ביחידת אף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש- צוואר, ששלף את התפוח מפיה והוציא את הפעוטה מכלל סכנה.

 

"הפעוטה הגיעה אלינו בהכרה מלאה, אך התקשתה בנשימה. הבחנתי מיד בחתיכת התפוח שנתקעה לה בקצה הלוע, והייתה עלולה בין רגע לחסום את קנה הנשימה. ללא היסוס הכנסתי את היד ושלפתי את התפוח בזהירות רבה", סיפר ד"ר מעין.

 


ד"ר דור מעיין בעת בדיקת לוע במרפאה במרכז הרפואי הלל יפה

 

 

הפעוטה אושפזה להשגחה במחלקת ילדים והשתחררה למחרת לביתה בריאה ושלמה. אמה של הפעוטה הודתה לצוות הרפואי וציינה כי חשוב להקפיד על חיתוך פירות וירקות מותאם לגיל על מנת שאירועים מסוג זה לא יחזרו על עצמם.

 

מנהלת מחלקת ילדים ב"הלל יפה" ד"ר עדי קליין מדגישה: "בימים אלה, כאשר כולנו עסוקים בחזרה לשגרה בטוחה בצל הקורונה, יש לזכור כי מעבר להקפדה על ההיגיינה, עטית מסכה ושמירת מרחק, ישנן סכנות אחרות בגני הילדים, ביניהן חנק, נפילות וחבלות. חשוב לגלות ערנות, לשמור על סביבה בטוחה ולהתאים את סוג המזון ומשחקי הילדים על פי קבוצות הגיל הרלוונטיות".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד