הדר דף הבית בלי JCI

מבצע קורונה חוצה יבשות ב"הלל יפה"

ילד בן תשע מאוקראינה החולה בסרטן הוטס לישראל לאחר קבלת אישורים חריגים על מנת לעבור ניתוח ביחידה לאורתופדיה אונקולוגית של המרכז הרפואי הלל יפה
31/05/2020

ארטם זורנקו בן התשע מאוקראינה הגיע לפני כחצי שנה לבדיקה ראשונית אצל מנהל היחידה לאורתופדיה אונקולוגית במרכז הרפואי הלל יפה, פרופ' יעקב ביקלס, מומחה בעל שם עולמי בתחומו. הוריו, אזרחי אוקראינה, קיבלו המלצה על היחידה בהלל יפה ועל פרופ' ביקלס עצמו בשל גידול חריג שהתגלה אצל בנם. בבדיקה, שכללה ביופסיה, התגלה גידול סרטני אלים בעצמות האגן, אשר הצריך מתן טיפולי כימותרפי לפרק זמן של כארבעה חודשים ולאחריהם ניתוח מורכב להסרת הגידול.

 

בשל היותה של המשפחה בעלת אמצעים כלכליים מוגבלים, חזר הילד לאוקראינה לקבל את הטיפול הכימותרפי, אך היה אמור להגיע לישראל בחזרה במאי 2020 לביצוע ההליך הכירורגי אצל פרופ' ביקלס במרכז הרפואי הלל יפה.

 

"באמצע הגיע נגיף קורונה וטרף את הקלפים", מתאר פרופ' יעקב ביקלס את המצב, שבעקבותיו החל מהלך סוער לקבלת אישורים חריגים להגעתו של ארטם לארץ, מהלך שאליו התגייסה הנהלת המרכז הרפואי הלל יפה, בסיוע משרד הבריאות ומשרד החוץ, במסירות יוצאת דופן.

 


פרופ' ביקלס, אימו של ארטם, ארטם והאחות מרינה בטרם הניתוח שבוצע בהלל יפה

 

"בשל המשבר העולמי וסגירת הגבולות לא ניתן לקבל אישור להגעתם של מטופלים מחו״ל לניתוחים בארץ", מסביר פרופ' ביקלס, "לכך יש להוסיף את העובדה שאוקראינה מוגדרת עדיין כמדינה שבה התפרצות הנגיף בשיאה ושאין ממש טיסות לשם ומשם, והרי לנו מתכון בטוח לביטול הליך שנקבע לפני חצי שנה. עם זאת, ברור כי המועד לביצוע הניתוח הוא בימים האלה, ואם לא יבוצעֿ, חייו של הילד עלולים להיות בסכנה".

 

פרופ' ביקלס הפנה בקשה מיוחדת להנהלת המרכז הרפואי הלל יפה לסייע בהבאתו של ארטם לארץ לביצוע הניתוח למרות הקשיים המובנים והמורכבות הרבה לאישורה. לשמחתו, ולשמחת משפחתו של ארטם, הבקשה נפלה על אוזניים קשובות, ותוך התעקשות בלתי מתפשרת, תיאומים רבים ומורכבים, כתיבת נוהל מיוחד להליך קבלתו של הילד לטיפול בישראל, נתקבל אישור חריג ממשרד הבריאות, אשר הועבר בדחיפות על ידי משרד החוץ לקונסול הישראלי באוקראינה. כל זאת במסגרת שיתוף פעולה שאותו מכנה פרופ' ביקלס "הירתמות ישראלית במיטבה".

 

הילד ואימו הגיעו לפני כשבועיים לישראל, הוסעו מפתח המטוס באמבולנס ישירות לבית החולים לאשפוז ביחידה לאורתופדיה אונקולוגית לקראת הניתוח, ושהו יחדיו בבידוד לאחר שעברו בדיקה נוספת לשלילת נגיף הקורונה, לטובת קיימו של הניתוח. הניתוח עבר בהצלחה השבוע וארטם צפוי להשתחרר בימים הקרובים מבית החולים ולהמשיך טיפולי כימותרפיה כנדרש למחלה זו.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד