הדר דף הבית בלי JCI

גולש סאפ לקה בליבו ושב להכרה לאחר יום וחצי

מאיר יונגרייז לקה בליבו בעת שגלש על סאפ. בנו משה אותו מהמים ובסיוע החובש בחוף ביצעו השניים פעולות החייאה עד להגעת אמבולנס ופינויו ל"הלל יפה". לאחר יום וחצי של טיפול אינטנסיבי ביחידה לטיפול נמרץ לב, שב להכרה מלאה, ללא שום נזק, ושוחרר כבר לביתו
19/07/2020

מאיר יונגרייז בן ה-69 מכפר סבא הגיע לחוף דור ביום שישי לפני כשבוע, יחד עם בנו יובל, לגלוש על סאפ. מאיר נכנס לגלוש ובנו יובל שהה באותו זמן על החוף. כאשר לא ראה את אביו, נכנס לים ומצא אותו מחוסר הכרה. הוא משה אותו במהירות לחוף והחל לבצע בו פעולות החייאה. החובש בחוף דור, עומר דרוויש, ראה הגיע מיד לעזרה, מצויד במכשיר דפיברילטור אוטומטי, שזיהה הפרעת קצב קטלנית ונתן מכת חשמל. מאיר פונה למרכז הרפואי הלל יפה במצב קריטי, כשהוא מורדם ומונשם. בחדר המיון נבדק וטופל על ידי ד"ר אליאס חילו, רופא במערך הלב, ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ לב. לאחר יממה וחצי של טיפול אינטנסיבי ביחידה שב להכרה מלאה כשהוא נושם בכוחות עצמו.

 

למחרת הגיע לבקרו בבית החולים עומר, החובש שהציל את חייו, אשר סיפר בהתרגשות: "כשהבחנתי ביובל מבצע פעולות החייאה באביו, הבנתי, שככל הנראה, מאיר עבר אירוע לבבי. חיברתי אותו למכשיר הדפיברילטור האוטומטי, שזיהה הפרעת קצב ומאיר נזקק למכת חשמל. עד לפינויו לבית החולים, המשכנו בפעולות החייאה ללא הפסקה ואני שמח שהצלחנו להציל אותו".

 

 


מאיר יונגרייז מתאושש בהלל יפה ואיתו החובש בחוף דור עומר, בנו יובל והרופא שטיפל בו ד"ר אליאס חילו

 

ד"ר אליאס חילו, הרופא שטיפל במאיר בעת הגעתו לבית החולים, הוסיף: "מאיר הגיע אלינו במצב קריטי, לאחר שסבל מהפרעת קצב לבבית ודום לב לאחר החייאה, כשהוא מורדם ומונשם. הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ לב, שם טופל בעזרת פרוטוקול היפותרמיה, שבו מורידים את חום הגוף במטרה לשמר פעילות נוירולוגית. לאחר יממה וחצי של טיפול קפדני ומסור, התעורר וחזר להכרה מלאה, ללא כל נזק נוירולוגי. אין ספק שפעולות ההחייאה שבוצעו עד הגעתו אלינו היו קריטיות להצלתו ואפשרו לנו להעניק לו את הטיפול המיטבי".

 

מאיר התרגש מאוד לראות את עומר וד"ר חילו והודה להם על הטיפול המסור שהציל את חייו. הוא מרגיש טוב, מתאושש בצורה מפתיעה ושוחרר כבר לביתו.

 

מנהל מערך הלב ב"הלל יפה" פרופ' אריאל רוגין, ציין: "זהו ללא ספק נס רפואי. מעטים המקרים שבהם נתקלתי במהלך חיי המקצועיים שאדם שב להכרה לאחר יותר מ-45 דקות של פעולות החייאה, בפרט לאור העובדה שאינו סובל מנזק נוירולוגי או מפגיעה בתפקוד שריר הלב. לולא פעולות ההחייאה המידיות ומכת החשמל המהירה, ספק אם מאיר היה שורד. הזמן הוא מרכיב קריטי, שכן כל דקה בה הלב נעצר ולא נעשית פעולת החייאה, מקטינה משמעותית את הסיכוי לשרוד. ישנה חשיבות רבה להימצאות מכשיר דפיברילטור אוטומטי במקומות ציבוריים וחשוב שהציבור יידע כיצד לתפעלו במקרים כאלה".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד