הדר דף הבית בלי JCI

בשורות טובות בימי קורונה: מבנה פגייה חדש וממוגן

לאחר כשנה וחצי של עבודות בינוי אינטנסיביות, נחנך במרכז הרפואי הלל יפה בניין חדש וממוגן לפגייה. עלות המבנה ותכולתו מסתכמת בכ-25 מיליון שקלים
18/08/2020

המעבר למבנה החדש והמודרני, שבנייתו החלה ביוני 2018 והושלמה קצת לפני תחילתו של גל הקורונה הראשון, נעשה בימים שבהם מערכת הבריאות נאבקת בנגיף הקורונה, ומהווה בשורות טובות למטופלים הזעירים, להוריהם ולסביבה כולה.

 

המבנה החדש, שעלותו ותכולתו נאמדות ב-25 מיליון שקל, הוקם בסיועם של קרן לגסי הריטג', CIA הולנד, משרד הבריאות והמרכז הרפואי הלל יפה עצמו. המבנה ממוגן כולו ושטחו משתרע על כ-1,000 מ"ר, שטח גדול כמעט פי שלושה משטח המבנה הישן, מה שאפשר את הגדלת כמות העריסות מ-19 ל-26. יצוין כי בזמן אמת, במידה שיעלה צורך, יכול המבנה לאכלס 34 עריסות, כולן באזור ממוגן, וכן להכיל גם את יחידת היילודים.

 

 


הכניסה למבנה הפגייה החדש בהלל יפה

 

מלבד המבנה החדש, הוחלף כל הציוד ושודרג בציוד חדיש, מהמשוכללים ביותר בעולם; נרכשו אינקובטורים דואליים חדשים, מכונות הנשמה מתקדמות ועוד, זאת על מנת להעניק לפגים ולבני משפחותיהם תנאי אשפוז מתקדמים ושהות נוחה המתאימה לשהייה לזמן ממושך. בנוסף, הוקם חדר טרום שחרור, שבו רשאים ההורים לשהות יום-יומיים עם ילדם, טרם שחרורם מהפגייה, על מנת לאפשר להם הסתגלות טובה ורגועה יותר לקראת יציאתם הביתה, לשאול שאלות ולקבל עזרה מהצוות הרפואי בכל הנוגע לטיפול הראשוני ביילוד.

 

מנהל מחלקת יילודים ופגים ד"ר מיכאל פלדמן: "זהו חלום שהתגשם. המבנה החדש והממוגן מאפשר לנו להעניק את התנאים האופטימליים לפגים ולבני משפחותיהם השוהים בפגייה זמן רב. אין לי ספק שהאמצעים הטכנולוגיים החדישים, המבנה המרווח והמודרני, לצד מקצועיותו ומסירותו של צוות המחלקה, שעושה לילות כימים, יספקו את הטיפול המקצועי הטוב ביותר עבור הקטנטנים שלנו".

 

 


הפגייה בהלל יפה - מבנה חדש וממוגן

 

מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "לאחר השקעה כספית עצומה ותכנון רב אני שמח וגאה לעמוד כאן, בבניין הפגייה החדש והמפואר. גם במתכונתה הקודמת, זכתה הפגייה להישגים מרשימים בכל הנוגע לאיכות הטיפול בפגים. אני משוכנע שמבנה חדש ומשודרג זה יספק מעטפת מקצועית ואישית למטופלינו הזעירים ולהוריהם".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד