הדר דף הבית בלי JCI

"נותנים אוויר לילדים"

מרפאת ריאות ילדים של הלל יפה החלה בחודש החולף להציע שירות של בדיקת מאמץ ריאות בילדים (בדיקות תגר) לטובת ילדים עם היסטוריה של מחלות נשימה, לצורך אבחון אסתמה וקשיי נשימה במאמץ
26/08/2020

בדיקת מאמץ (תגר) ריאות בילדים הינה בדיקה שמטרתה לסייע באבחון אסתמה בכלל וכן אסתמה של מאמץ אשר מופיעה בעקבות פעילות גופנית. לעתים, ילדים עם היסטוריה של מחלות נשימה בילדות יתבקשו לבצעה טרם גיוס. לאחרונה, החלו במרכז הרפואי הלל יפה בביצוע הבדיקה במסגרת מרפאת ריאות ילדים ונוער המתקיימת במרפאות חוץ ילדים. הבדיקה נעשית בפיקוחה של ד"ר ורד ניר, מומחית ברפואת ילדים וברפואת ריאות, ובסיוע צוות מיומן ממרפאות החוץ של בית החולים.

 


נער בעת בדיקת מאמץ ריאות בהלל יפה

כיצד נעשית הבדיקה?

בבדיקה יתבקש הילד לבצע פעילות גופנית מפוקחת על מסלול ריצה במהלך 10 דקות. בטרם הבדיקה תתבצע בדיקת תפקודי ריאות (ספירומטריה), שעליה יחזרו מספר פעמים בטווח של כחצי שעה. כמו כן, במהלך הבדיקה ייבדקו רמת החמצן, הדופק ועוד. בתום בדיקת המאמץ יינתן משאף עם מרחיבי סמפונות על מנת לבחון את השפעתם.

איך מגיעים?

על מנת להגיע לביצוע הבדיקה, יש לקבל הפניה מהרופא המטפל וכן טופס הפניה מהמבטח הרפואי (קופת החולים) שאליה הילד שייך. ישנן הוראות קפדניות בטרם ביצעו הבדיקה, הללו יינתנו בטרם ההגעה לבית החולים, לאחר קבלת תאריך הזימון. לאחר הבדיקה יוכל הילד לחזור לפעילות מלאה.

 

"אנו שמחים לאפשר את הבדיקה הזאת כאן, באזורנו, 'קרוב לבית', באופן הנוח ביותר למטופלים הנדרשים לה", מציינת ד"ר ורד ניר.

 

לפרטים נוספים וקביעת תור: 6742*.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד