הדר דף הבית בלי JCI

ממטפל למטופל: רופא במחלקה למאומתי קורונה אושפז במחלקה

ד"ר ג'מיל מוחיסן, שהוביל את המחלקה למחלות זיהומית א' בגל הראשון של הקורונה, נמצא מאומת לנגיף, ואושפז יחד עם אמו במחלקה
27/08/2020

מי שהגיע בשבוע החולף למחלקה למחלות זיהומיות א' למאומתי קורונה במרכז הרפואי הלל יפה היה מופתע בהחלט לראות את ד"ר ג'מיל מוחיסן, רופא בכיר במחלקה, מסתובב בין החולים המאושפזים, ללא לבוש מגן כנדרש. הסיבה: ד"ר מוחיסן נמצא מאומת לקורונה לאחר שנדבק, ככל הנראה, מאמו. בעקבות ההתדרדרות במצבם, אף אושפזו השניים במחלקה.

 

כעבור מספר ימים, לאחר שהתאושש וחל שיפור במצבו, החל ד"ר מוחיסן לסייע בטיפול בחולים המאושפזים במחלקה. לצד עמיתיו הממוגנים מכף רגל ועד ראש, עבר ד"ר מוחיסן בין החדרים, בדק את המטופלים, הפעם ללא צורך בלבוש מגן. "לראות את הרופא שמטפל בך ישירות, ללא מסכה, פנים אל מול פנים, מקנה תחושת ביטחון. המטופלים הרגישו שמי שעומד מולם מבין בדיוק מה הם מרגישים וכמה התסמינים של המחלה הזו קשים", ציין ד"ר מוחיסן יתרון אחד עיקרי ממצבו.

 

 


ד"ר ג'מיל מוחיסן מסייע בטיפול באמו כראם במחלקה למחלות זיהומיות א' בהלל יפה

 

בנוסף לקשיי הנשימה, השיעול הטורדני וההרגשה הכללית הרעה, היה עוד מרכיב שהקשה על ד"ר מוחיסן במיוחד בזמן האשפוז. אמו, כראם, שאושפזה לצדו, סבלה מתסמיני המחלה ומצבה הוגדר קשה. "חלק מההחלטה שלי להתאשפז, היה גם מצבי הפיזי שהורע, אבל גם בכדי שאוכל להיות לצד אמי. לתת לה הרגשה בטוחה שאני נמצא לצידה ומטפל בה לאורך כל הדרך. היה לי קשה לראות אותה סובלת, אך אני שמח שמצבה השתפר וכעת היא מרגישה טוב יותר".

 

כאמור, כעבור מספר ימים, השתפר מצבו של ד"ר מוחיסן, כמו גם מצבה של אמו. השניים שוחררו לבידוד ביתי וימשיכו את הטיפול במסגרת הקהילה.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד