הדר דף הבית בלי JCI

נס של לידה בראש השנה

את ראש השנה תשפ"א סוף וחן כהן מחדרה כנראה לא יישכחו. לא רק בגלל שבראש השנה נולדה בתם הבכורה, אלא גם בגלל מהלך הלידה הסוער שחוו לאחר מצב מסכן חיים שאליו נקלעה העוברית
21/09/2020

בתמונה שאחרי הלידה, הפנים כבר מחייכות, אבל העיניים העייפות של סוף וחן כהן מחדרה מסתירות סיפור לידה סוער במיוחד. בתם הבכורה נולדה בערב ראש השנה תשפ"א – תאריך מיוחד לכל הדעות, אך לידתה לוותה במהלך סוער שאותו לא צפו.

 

סוף מספרת: " היה לי הריון מושלם, שממש עושה חשק לעוד הריון. תאריך הלידה המקורי היה 15 בספטמבר, אבל נכנסתי לשבוע 40. בשישי בבוקר הגענו לחדר המיון עם צירים. הוכנסתי לחדר לידה ובשעה עשר כבר הייתה פתיחה של 4 אצבעות. אחרי שקיבלתי אפידורל, חלפו עוד כמה שעות ובערך בסוף המשמרת של המיילדת שקיבלה אותי, מורן, נראה היה שיש פתיחה מלאה. כבר הגיעה מיילדת חדשה, סופי גולייב, ואני המשכתי ללחוץ. אחרי מספר דקות ולמרות שהייתי בפתיחה מלאה, סופי קפצה פתאום לכיוון שלי, תפסה את הבטן מלמטה, וקראה מיד לכל מי שהיה במסדרון. אחר כך הוסבר לי שהילדה החלה לאבד דופק כי היה מצב של 'שמט חבל הטבור'. ממצב שבו היינו בחדר אני, בעלי ומיילדת, פתאום היו סביבי מלא אנשי צוות, שרצו איתי לניתוח חירום".

 

 


סוף כהן ובתה הבכורה עם המיילדת תיקי בפגיית המרכז הרפואי הלל יפה

 

סוף טוב, הכול טוב. בניתוח, שנעשה תחת ידיהן האמונות של ד"ר נרדין עאסלה וד"ר רואן דאהר, ילדה סוף בשעה 23:25 ילדה בריאה ומתוקה במשקל 2.880, בדיוק בזמן לקבל את שנת תשפ"א ואחרי שכולנו סיימנו את השירים האחרונים של ארוחת החג. התינוקת הועברה להמשך טיפול בפגייה, והאם עברה להתאוששות במחלקת יולדות. את פגישתן הראשונה הרשמית, כשהתינוקת על ידי אמה - הן עשו באופן חגיגי בפגייה, כשסוף מלווה בתיקי חן, מיילדת מחדר הלידה של הלל יפה.

 

ד"ר נרדין עאסלה מסבירה כי מצב של שמט חבל טבור הינו מצב מסכן חיים, שבו חבל הטבור מקדים את הראש ויוצר מניעת של זרימת דם לעובר. "הפעולה של סופי, המיילדת, שזיהתה את המצב בחדר לידה הייתה מהירה – היא בעצם דחפה את העוברית חזרה פנימה והחזיקה אותה עד שהגענו לחדר ניתוח בכדי שלא תסבול מחוסר חמצן. שם כבר חילצנו אותה בניתוח קיסרי. זה ללא ספק מהלך סוער, שלשמחתי נגמר בצורה הכי חיובית והכי שמחה".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד