הדר דף הבית בלי JCI

הכאב בחזה התגלה כסרטן שד וכמעט גרם לשיתוק

חיה של חנה לידר בת ה-54 השתנו באחת, עם כאב בחזה שחשף סרטן שד וגידול בעמוד השדרה. ניתוח דחוף שעברה במחלקה האורתופדית א' בהלל יפה הציל אותה משיתוק וכעת היא חדורת מטרה להבריא
29/10/2020

חנה לידר, 54, נשואה לשלומי ואם לחמישה ממושב צור משה, עדיין לא מאמינה למציאות החדשה שאליה נקלעה בחודש החולף. "מבריאות מלאה וכאבי גב פה ושם", כך על פי דבריה, היא מצאה את עצמה מתמודדת בשתי חזיתות דרמטיות תוך פחות משבועיים: האחת, עם גילוי מרעיש שהיא חולה בסרטן השד, והשנייה, שהיא נמצאת צעד אחד קטן לפני שיתוק מהמותניים ומטה בשל גידול שישב על חוליה 8T בעמוד השדרה. בשבוע החולף נותחה בדחיפות על ידי מנהל המחלקה האורתופדית א' במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר איל ברבלק, מומחה לכירורגיית גב.

 

"הכול התחיל בכאבים חריפים בבית החזה שבגללם החלטתי לפנות לחדר מיון", מתארת לידר, "בחדר המיון הוחלט לאשפז אותי ועברתי סדרה שלמה של בדיקות. בצילומים התגלה גידול בעמוד השדרה, וכפי שהוסבר לי, היה צורך לאתר את מקור הגידול. לאחר התייעצות והתערבות עם רופאה אונקולוגית, קבעו הרופאים כי מקור הגידול הינו בשד". בשלב הזה, החלה לידר לקבל טיפול מתאים. עם זאת, האונקולוגית ציינה כי היא מודאגת מהגידול שנמצא על עמוד השדרה, שייתכן שההקרנות לא יצליחו לטפל בו. לידר ובעלה מיהרו להגיע להתייעצות אצל ד"ר ברבלק, מומחה לעמוד שדרה.

 

 


ד"ר איל ברבלק עם חנה לידר ובעלה ביום שחרורה מבית החולים

 

"מבחינתי ההמלצה הייתה ברורה, ניתוח ומהר. הסיבה – ניתן לראות בבירור כי לא מגיע נוזל עמוד שדרה מחוליה 8T ומטה. מצב שבעצם היה 'רגע לפני שיתוק' מהמותניים ומטה", מסביר ד"ר ברבלק.

 

בניתוח, שנעשה לפני כשבוע יחד עם מנהל היחידה לרדיולוגיה פולשנית ד"ר דן חברון וד"ר שאדי ג'השאן מבית החולים גליל מערבי, הוסר הגידול יחד עם החוליה, שבמקומה הונח מכלב ייעודי תומך, שנתמך על ידי פלטינות. "זהו למעשה ניתוח שכיח", מציין ד"ר ברבלק, "אבל במקרה של לידר, העובדה שעבר בהצלחה, מאפשרת לה כעת להמשיך בטיפולים במחלת הסרטן כשהיא 'על הרגליים', וללא חשש משיתוק".

 

לידר רואה את השתלשלות האירועים כ"נס לכל דבר": "מבחינתי, עצם זה שהגידול אותר בזמן, רגע לפני שיכול היה לגרום לשיתוק של פלג גופי התחתון, זהו נס אחד גדול", מסכמת לידר, חמושה בחגורת גוף מייצבת, כנדרש לאחר הניתוח. "מבריאות שלמה, למצוא את עצמי נלחמת במחלת הסרטן ומפחדת משיתוק, זה לא פשוט, אבל במחלקה האורתופדית בהלל יפה עטפו אותי ודאגו לי בצורה יוצאת דופן, ועל כך אני אסירת תודה. יש לי עדיין כברת דרך, אבל אני אופטימית וחדורת מטרה להבריא".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד