הדר דף הבית בלי JCI

נפתח מרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בהלל יפה

המרכז הרפואי הלל יפה פתח מרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית וייתן מענה מידי בתחום זה לתושבי האזור שנדרשו עד עתה לקבלו באזורים אחרים
23/11/2020

בשבוע שבו מצוין היום למניעת אלימות בנשים ובמשפחה, נפתח במרכז הרפואי הלל יפה מרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, זאת לאחר החלטה שהתקבלה על ידי משרד הבריאות והנהלת המרכז הרפואי הלל יפה לפני כחודשיים.

 

המרכז הרפואי הלל יפה נמצא בטבורו של אזור מתפתח והולך, אשר אוכלוסייתו ביישובים המקיפים אותו צפויה להגיע ללמעלה מחצי מיליון איש כבר בשנים הקרובות. עד כה, נפגעי תקיפה מינית שהגיעו לבית החולים הופנו למרכזים ייעודיים בחיפה או במרכז. החל מהשבוע – יוכלו לקבל את הטיפול הרב-מקצועי הנדרש, במידת הצורך, במרכז החדש, אשר נקרא בקיצור הלנ"ה.

 

למרכז אחראית ד"ר רנת ריינס-כרמל, רופאת נשים בכירה ומנהלת מיון נשים באגף נשים ויולדות של בית החולים בשנים האחרונות. אליה חברו העובדת הסוציאלית נירית שרעבי, מרכזת התחום מטעם השירות הסוציאלי, ומיה ספיר, אחות אחראית (מ"מ) במיון נשים.

 


הצוות האחראי של המרכז לנפגעי/ות תקיפה מינית בהלל יפה, מימין לשמאל: עו"ס נירית שרעבי, ד"ר רנת ריינס-כרמל והאחות מיה ספיר

 

המרכז, הפועל בכל שעות היממה בחדר ייעודי ואינטימי בתוך מיון נשים של "הלל יפה", נותן מענה באופן מכבד, מהיר ומקצועי לפניות של נשים, גברים, נוער, ילדות וילדים שעברו תקיפה מינית. המענה הוא פיזי ונפשי כאחת, ונעשה על ידי צוותים שהוכשרו לעניין. בהתאם לנדרש יינתן לפונים גם טיפול על ידי צוותים מקצועיים נוספים.

 

המרכז מטפל בפונים ופונות לאחר תקיפה מינית מכל סוג, לרוב, בטווח זמן של עד שלושה ימים מהאירוע, ולפעמים עד שבוע מהאירוע. במידת הצורך גם בזמן ארוך מזה. חשוב להדגיש כי יש חשיבות רבה להגיע למרכז בטווח הקרוב לזמן האירוע, עדיף לפני מקלחת והחלפת בגדים, על מנת לאפשר נטילת ראיות שיסייעו, במידת הצורך, בהמשך הטיפול בהיבט הפלילי. במידה שעבר זמן ארוך יותר, רצוי לפנות על מנת לתת מענה בהיבט הטיפולי (מניעת מחלות מין, הריון לא רצוי ועוד). הפנייה למרכז אינה מחייבת הגשת תלונה במשטרה.

 

"חשוב לנו להבהיר כי הפנייה למרכז חסויה, וכך כל הפרטים הנמסרים על ידי הפונים", מסבירה ד"ר רנת ריינס- כרמל, "אין גישה לנתונים הנאספים לאף אדם מחוץ למרכז, ואנחנו נעשה הכול בכדי לכבד את הגוף ואת הנפש של מי שיבוא בשערינו".

 

לבקשתה זו מצטרף מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "לצערנו, אנו עדים כל העת לאלימות כנגד נשים, לתקיפה ופגיעה על רקע מיני. הנהלות המרכז הרפואי ומשרד הבריאות רואות במהלך זה של פתיחת מרכז אקוטי לנפגעי/ות תקיפה מינית בהלל יפה, צעד מהותי וחיוני לטובת האוכלוסייה העצומה אותה משרת בית החולים".

 

ניתן להגיע למרכז במספר דרכים:

  • פנייה למשטרה והגעה עם חוקר למרכז בבית החולים לאחר תיאום.
  • פנייה של נפגעות ממוסדות שונים מהאזור למיון נשים לאחר תיאום.
  • פניה ישירה למיון נשים.

הפנייה למרכז ולמרפאת המעקב ממומנות במלואן על ידי משרד הבריאות והפונה לא יידרש/תידרש להציג הפניה מרופא או טופס התחייבות כספי מהמבטח הרפואי (טופס 17).

 

ניתן ליצור קשר עם המרכז בטלפון (זמין 24/7) של מיון נשים, שמספרו: 04-7748206, או בדוא"ל: [email protected]

 

למידע נוסף על המרכז לנפגעי/ות תקיפה מינית >>

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד