הדר דף הבית בלי JCI

"פותחים את הלב"

מעל ל-1,800 מטופלים בשנה נזקקים לאשפוז במרכז הרפואי הלל יפה בעקבות אירועי לב שעברו. הנהלת בית החולים ועמותת הידידים יוצאות בפרויקט מיוחד לגיוס תרומות עבור הקמת יחידה לטיפול נמרץ לב חדשה
6/12/2020

רון האואר מכרכור לא חשב שימצא את עצמו יום אחד מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי הלל יפה. בצהרי יום שישי, בזמן שנח בסלון ביתו, חש ברע והתמוטט. הוא הובהל ל"הלל יפה" וצונתר על ידי מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב פרופ' שמחה מייזל, שאבחן סתימה מלאה בעורק הראשי. רון הוא מאמן כושר ובעלים של מועדון ריצה. משנת 2005 משתתף במרתונים והתמיד לבצע את כל הבדיקות הדרושות, תוך הקפדה על אורח חיים בריא ותזונה נכונה.

 

גם מוחמד חסדייה, תושב פורדיס, הגיע לבית החולים בעקבות התקף לב שעבר. הוא הובהל במהירות לחדר הצנתורים, שם צונתר על ידי מנהל מערך הלב פרופ' אריאל רוגין, שאבחן חסימה של 95% בעורק הראשי, מה שהצריך פתיחה על ידי בלון והשתלת סטנט.

 

"שני המקרים הללו הם מקרים מייצגים אותם אנו רואים מדי יום. מעל ל-1,800 מטופלים מגיעים אלינו מדי שנה בעקבות אירוע לב – נשים וגברים כאחד, צעירים ומבוגרים, ספורטאים ולא ספורטאים", מציין פרופ' רוגין.

 

מערך הלב כולל בתוכו את יחידת הצנתורים, היחידה לטיפול נמרץ לב, היחידה לקרדיולוגיה לא-פולשנית, יחידת האלקטרופיזיולוגיה ומרפאות ייעוץ. "מדובר באחד המערכים המרכזיים והחשובים בבית החולים. יש לנו צוות מצוין מבחינה רפואית וסיעודית, אך, לצערנו, המחלקה מיושנת וצפופה ואינה מתאימה לסטנדרטים המודרניים אליהם אנו שואפים", מסביר פרופ' רוגין.

 

 


פרופ' אריאל רוגין, מנהל מערך הלב בהלל יפה

 

כיום היחידה לטיפול נמרץ לב מתפרסת על שטח של כ-200 מ"ר בלבד. לפני מספר חודשים נחנך מתחם צנתורים חדש ומודרני, הכולל את הציוד והמכשור הרפואי המתקדם ביותר, שנחשב למשוכלל מסוגו בישראל. עם זאת, היחידה לטיפול נמרץ לב נשארה במתכונתה הישנה מזה 40 שנה, על אף ששופצה שוב ושוב.

 

"על מנת לתת את הטיפול האיכותי והטוב ביותר, אנו חייבים לשדרג את היחידה בהתאם. כיום המאושפזים שוכבים האחד ליד השני, בחלל אחד גדול, ללא חלוקה לחדרים, דבר שאינו מאפשר לכל מטופל את פרטיותו המיטבית", מציין מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב פרופ' שמחה מייזל.

 

צורך זה ידוע ואושר על ידי הנהלת בית החולים, שהכינה תכנית עתידית מקיפה הכוללת הרחבה של שטח המחלקה לכ-600 מ"ר – פי שלושה מהמצב הקיים, דבר שיאפשר מתן טיפול איכותי בסטנדרטים הגבוהים ביותר עבור המטופלים.

 

מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "בית החולים נמצא בתנופת בנייה אדירה. מתבצעים בו מעל ל-150 פרויקטים בשלבי בינוי ושדרוג שונים. בנינו תכנית מסודרת להקמת יחידה לטיפול נמרץ לב חדשה ומודרנית, בסטנדרטים מהגבוהים ביותר שקיימים לרווחת המאושפזים. עלות פרויקט זה בכללותו נאמדת ב-17 מיליון שקל, מתוכם אנו צריכים לגייס כ-10 מיליון שקל ומשרד הבריאות משלים את ההפרש".

 

לפרויקט זה, כמו לרבים אחרים, התגייסה עמותת הידידים של בית החולים ויזמה יום שידורים מיוחד ברדיו FM90 לטובת גיוס הכספים.

 

מערך הלב בהלל יפה קרוב לליבו של יו"ר העמותה משה מורג: "לפני כ-15 שנה, בתחילתו של אימון כושר בקאנטרי השכונתי, חשתי ברע, איבדתי את הכרתי ולאחר זמן מה מצאתי את עצמי באמבולנס, מחובר למכשירים, בדרכי לבית החולים, היישר לחדר הצנתורים. שם חיכו לי הרופאים המופלאים הללו והצילו את חיי. לפני כארבע שנים הוצע לי להקים את עמותת הידידים ולעמוד בראשה בהתנדבות ומיד הסכמתי. זוהי הכרת התודה שלי לבית החולים. אני מברך על ההחלטה להקים יחידה לטיפול נמרץ לב חדשה לטובת כל תושבי האזור. חשוב להבהיר, אין חסינות לאף אחד. ברגע שמופיע אירוע לב, המטופל מופנה ישירות לבית החולים הקרוב אליו ולכן עלינו לדאוג שליד הבית שלנו תהיה מחלקת לב ברמה הגבוהה ביותר, עם מיטב האבזור והמכשור".

 

 

 

 יום השידורים המיוחד ברדיו FM90 יתקיים
ביום שלישי, 15.12.20
ויוקדש לגיוס תרומות להקמת
יחידת טיפול נמרץ לב חדשה ומודרנית.
לתרומות חייגו 3577*

או לחצו כאן >>

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד