הדר דף הבית בלי JCI

"תחילתה של ידידות מופלאה"

1/02/2011

משלחת מטעם המרכז הרפואי הלל יפה, בראשותו של פרופ' מאיר אורן, חזרה השבוע מביקור רשמי בבית החולים המרכזי של העיר דה יאנג שבמחוז ס'צואן בסין, אותו בית החולים שקלט וטיפל במרבית נפגעי רעש האדמה בסין בשנת 2008. בסיומו של המפגש נכרתה ברית בתי חולים תאומים, בטקס בנוכחות שגריר ישראל בסין, מר עמוס נדאי, בכירים מהממשל הסיני, וכלי תקשורת רבים.

 

בשבוע החולף חזרה ארצה משלחת מטעם המרכז הרפואי הלל יפה, לאחר ביקור רשמי וצפוף בבית חולים עמית הממוקם בעיר דה יאנג, שבמחוז ס'צואן בסין, אחד מארבעת החוזות הגדולים בסין, שבו התרחשה רעידת האדמה הגדולה בשנת 2008.

 

הקשר הבלתי שגרתי נוצר לפני מספר שנים, לאחר שד"ר מוריס טופז, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית של המרכז הרפואי הלל יפה, שאף השתתף במשלחת הנוכחית, הגיע לבית החולים בדה יאנג, לסייע בטיפול בנפגעי רעש האדמה הגדול ב- 2008, ואף זכה על פעילותו זאת לאות הוקרה מראש ממשלת סין במסגרת חגיגות ה-60 למדינה.

 

זמן מה לאחר רעש האדמה, פנה ד"ר טופז לפרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, והציע לו להמשיך לשתף פעולה עם בית החולים בדה יאנג, זאת לאחר שמנהל בית החולים הסיני הביע נכונות להדדיות בין בתי החולים. הכפפה הורמה, היחסים החלו להתמסד ורופאים מבית החולים הסיני הגיעו לבצע השתלמויות ב"הלל יפה" בשנים 2009-2010. בשלב זה, החליטו שני בתי החולים להעלות את יחסי השת"פ מדרגה ולחתום, בעידודה של הנהלת משרד הבריאות, על ברית "בתי חולים תאומים".

 

כאמור, המשלחת מ"הלל יפה" יצאה באופן רשמי על מנת לערוך את הטקס מול בית החולים הסיני, בנוכחות גורמי ממשל סיני רמי דרג, ותוך שיתוף פעולה של משרד החוץ הישראלי, שנציגו, שגריר ישראל בסין, מר עמוס נדאי, היה נוכח אף הוא בטקס החתימה החגיגי.

 

מלבד פרופ' אורן וד"ר טופז מנתה המשלחת גם את סגן מנהל ביה"ח, ד"ר מיקי דודקביץ, וכן את דוברת ביה"ח, דפנה נבו. במסגרת הביקור הרשמי אף אופשרה למשלחת כניסה לאזור מוקד הרעש, הסגור בפני תיירים ואף בפני אזרחי סין, כך שחבריה יכלו להתרשם ממלאכת השיקום העצומה שנעשתה על ידי הסינים במשך השנים שחלפו.

 

פרופ' מאיר אורן: "שיתוף הפעולה שנוצר בינינו לבין בית החולים הסיני ומנהלו, ד"ר ז'או לאו-פינג, כמעט מתבקש מאליו לנוכח הידע שלנו ברפואת הטראומה ולנוכח העובדה שזה היה בית החולים שטיפל בנפגעי הרעש וצבר בעצמו ידע רב ערך לגבי התנהלות חירום בזמן רעידות אדמה. ברור לי שיש לשני בתי החולים אפשרות מצוינת ללמוד זה מניסיונו של זה. מבחינתי, ד"ר טופז הוא בבחינת הסנונית הראשונה, שלאחריה אני מקווה, יוכלו רופאי בית החולים שלנו לנסוע לבית החולים הסיני ולחלוק את הידע הנצבר, וכן נוכל לקבל משלחות נוספות מטעמם בבית החולים שלנו".

 

 


מסיבת העיתונאים שלפני החתימה על ברית "בתי חולים תאומים". משמאל לימין: נציג הממשל הסיני, ד"ר ז'או לאופינג- מנהל בית החולים בדה יאנג, מר עמוס נדאי- שגריר ישראל בסין, פרופ' מאיר אורן, ד"ר מוריס טופז. על הפודיום: ד"ר ז'אנג – סגן מנהל בית החולים בדה יאנג

 

 


טקס החתימה על ההסכם בנוכחות ד"ר ז'או לאו-פינג ופרופ' אורן. ברקע - בכירי הממשל הסיני ושגריר ישראל בסין

 

 


המשלחת הישראלית, הנהלת בית החולים בדה יאנג ושגריר ישראל בסין על מדרגות הכניסה לבית החולים בדה יאנג

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד