הדר דף הבית בלי JCI

פוסט קורונה: בן 11 אושפז ב"הלל יפה" לאחר שאובחן עם תסמונת PIMS

מוחמד מואסי בן ה-11 מבאקה אל גרביה הגיע לחדר מיון ילדים בהלל יפה כשהוא סובל מתסמינים שונים ולאחר בדיקות אובחנה אצלו תסמונת דלקתית רב-מערכתית אופיינית לאחר קורונה, על אף שלא אובחן כחולה
24/03/2021

לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה הגיע בשבוע שעבר מוחמד מואסי בן ה-11 מבאקה אל גרביה לאחר שחש ברע. הוא סבל מחום גבוה, פריחה, כאבי בטן, חוסר תאבון, חולשה כללית, וירידת לחץ דם. ד"ר רנטה יעקובוב, רופאה בכירה במחלקת ילדים, בדקה אותו בחדר המיון ומיד אבחנה כי מדובר בתסמונת פוסט קורונה הנקראת PIMS. על מנת לאמת את אבחנתה, ביקשה ד"ר יעקובוב בדיקה סרולוגית דחופה, שאיששה כי מוחמד אכן חלה בעברו בקורונה, על אף שלא היה מודע לכך, וכי מדובר בתסמונת פוסט קורונה. מוחמד טופל, אושפז להשגחה במחלקת ילדים ושוחרר לביתו במצב טוב.

 

ד"ר יעקובוב מספרת: "מוחמד הגיע אלינו כשהוא סובל מחום, לחץ דם גבולי, פריחה, קשיי נשימה וכאבי בטן חזקים ובבדיקות דם נצפו מדדי דלקת מוגברים. ביצענו בדחיפות בדיקה סרולוגית, ואכן, בבדיקה זו נמצאו נוגדנים שמצביעים על כך שמוחמד חלה בעברו בקורונה, וכאמור, לא הילד ולא הוריו היו מודעים לכך. בבדיקת אקו לב נמצאה הרחבה של כלי הדם הכליליים. למזלנו, מוחמד הגיע לחדר המיון בזמן וקיבל טיפול מיטבי מציל חיים".

 


מוחמד מואסי וד"ר רנטה יעקובוב במחלקת ילדים בהלל יפה בטרם השחרור

 

מנהלת מחלקת ילדים ב"הלל יפה" ד"ר עדי קליין ציינה: "תסמונת PIMS היא תסמונת דלקתית רב-מערכתית המופיעה לאחר זיהום בנגיף הקורונה, ומאופיינת בחום, מעורבות של איברים שונים, כגון הלב, הכליות ומערכת העיכול עד אי-ספיקה שלהם, הפרעות בקרישת הדם, וכן פריחה ודלקת עיניים. התסמונת אמנם נדירה, אך עלולה להיות מסוכנת, בדומה למחלת קוואסקי, שעלולה להוביל להיווצרות מפרצת בעורקים הכליליים בלב ואף למוות".

 

"בהזדמנות זו אני קוראת להורים לגלות ערנות יתרה, גם אם לא הייתה ידועה מחלת קורונה, ועוד יותר מכך, אם כן. במידה שמופיעים תסמינים של חום, פריחה, כאבי בטן והרגשה כללית רעה, יש להגיע בהקדם לייעוץ רפואי זמין", מוסיפה ד"ר קליין.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד