הדר דף הבית בלי JCI

בת שמונה שאפה עגילי מגנט לאף

ניבי ארגוב בת השמונה ניסתה לענוד עגילי מגנט מיוחדים בצדי האף ושאפה אותם בטעות פנימה. ד"ר יצחק שוחט מהיחידה לאף-אוזן-גרון שלף את המגנטים בהצלחה באמצעות אנדוסקופ וניבי שוחררה לביתה במצב טוב
7/04/2021

ניבי ארגוב בת השמונה ממושב אביאל בסך הכול רצתה לענוד את עגילי המגנט שלה באף, כפי שהיא עונדת אותם באוזניים. להפתעתה, תוך שניות ספורות, חדרו העגילים לתוך האף ונתקעו. ניבי ניסתה לנשוף אותם החוצה, ללא הצלחה. יחד עם אמה, הגיעה לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי הלל יפה כדי לשלוף את העגילים החוצה.

 

ד"ר יצחק שוחט, רופא ביחידת אף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר בדק את ניבי ואיתר את העגילים בתוך האף. תחת הרדמה מקומית ובעזרת אנדוסקופ שלף אותם בזהירות החוצה. העגילים חולצו בהצלחה והוחזרו לניבי, ששוחררה לביתה כשהיא מרגישה טוב.

 

מנהל היחידה לאף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר פרופ' יצחק ברוורמן, ציין: "לצערנו, זהו לא המקרה הראשון של חדירת גוף זר בקרב ילדים. לעתים תכופות מגיעים אלינו ילדים ששואפים מגנטים לקני הנשימה או לריאות תוך כדי משחק. במקרה זה, מדובר בילדה יחסית גדולה, שניסתה בתמימותה לענוד עגילי מגנט באף ולפתע הם נשאפו פנימה. אני חוזר ומדגיש כי משחקי מגנטים למיניהם מסוכנים מאוד ועלולים לגרום לנקב במחיצה ולזיהום, ובמקרים חמורים יותר לחדור לתוך קני הנשימה ולריאות, מה שמצריך פעולה אנדוסקופית תחת הרדמה מלאה כדי להוציא את הגוף הזר. למזלנו, ניבי הגיעה בזמן והעגילים חולצו בהצלחה".

 


ניבי ארגוב עם אמה, ד"ר יצחק שוחט ופרופ' יצחק ברוורמן לאחר הוצאת העגילים מאפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד