הדר דף הבית בלי JCI

דו"ח משרד הבריאות: הלל יפה – הרבה פחות זיהומים

בדו"ח שפורסם על ידי משרד הבריאות ובו נתונים לגבי שכיחות חיידקים מסכני חיים במחלקות האשפוז, הוכיח "הלל יפה" כי אף על פי ששנת 2020 הייתה מהקשות והמורכבות, הוא עמד בפרץ, ואף בהצטיינות של מחלקות הקורונה
12/04/2021

בדו"ח, שבו נבדקו כלל בתי החולים בישראל, נמצא המרכז הרפואי הלל יפה בתוך קבוצת בתי החולים הבינוניים בגודלם, עם מיעוט יחסי של חיידקים מזהמים במחלקות האשפוז הכלליות ומוקם בתחתית הטבלה, בנסיבות חיוביות.

 

דו"ח נוסף שפורסם אף הוא לאחרונה, מראה נתונים מרשימים בנוגע להימצאות חיידקים מסכני חיים במחלקות הקורונה. המרכז הרפואי הלל יפה השיג את הנתונים המיטביים, קרי, הנתונים הנמוכים ביותר בהיבט הזיהומים מכל בתי החולים בארץ. הדבר מצביע על רמת היגיינה גבוהה במיוחד, ושמירה טובה על כללי רחיצת ידיים ומיגון, כל אלו, כמובן, לטובת המטופלים והמטפלים כאחת.

 

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות של המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיכל שטיין: השמירה על מניעת הידבקות בחיידקים שונים, במיוחד העמידים שבהם במחלקות קורונה, חיונית כשם שהיא חיונית במחלקות אחרות, אבל השמירה על כללי מניעת זיהומים קשה כפליים עקב הצורך בציוד המיגון המכביד, כך שההישג של מחלקות הקורונה במניעת זיהומים ראוי לכל הערכה".

 

מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "שנת 2020 הייתה מאתגרת במיוחד לצוותים שלנו בכל הקשור ליכולת לעמוד בכללי מניעת זיהומים, לצד מלחמה במגפה חדשה ובלתי מוכרת. החיידקים העמידים לאנטיביוטיקה ממשיכים להתקיים ולסכן את מטופלינו. אני שמח שהצוותים שלנו ידעו להתמודד עם שני האתגרים האלו בהצלחה רבה למען בריאות מטופלינו".

 

 


הלל יפה: שמירה על מיגון והיגיינה הביאו להישג מרשים במניעת זיהומים

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד