הדר דף הבית בלי JCI

טקס הפרשת חלה חגיגי במחלקת אם ועובר

שלוש נשים שאושפזו בעבר במחלקת אם ועובר של המרכז הרפואי הלל יפה החליטו לקיים טקס הפרשת חלה כדי להודות לצוות המחלקה על הטיפול המסור שקיבלו ולעודד את הנשים המאושפזות
20/07/2021

מחלקת אם ועובר במרכז הרפואי הלל יפה התקשטה הבוקר בלבן לקראת טקס הפרשת חלה. שלוש נשים שאושפזו בעבר במחלקה בעקבות הריון בסיכון, בחרו בדרך מקורית ומרגשת להודות לצוות המחלקה על הטיפול המסור ובד בבד לברך ולחזק את הנשים ההרות המאושפזות כיום במחלקה.

 

השלוש – אלינור עמר מאור עקיבא, אתי פרץ מחדרה ועינב פדלון מבנימינה – ילדו במרכז הרפואי הלל יפה, אך בטרם לידתן נדרשו לאשפוז ממושך במחלקת אם ועובר (הריון בסיכון) – הן אלה שניהלו את הטקס ואת כל הברכות הנהוגות בו מתוך רצון להביע את הוקרתן למחלקה.

 


שלוש היולדות במרכז יחד עם הנהלת המרכז הרפואי ומחלקת אם ועובר

 

הטקס נפתח בדברי ברכה של רב בית החולים הרב דובב בינדינגר, שהודה לנשים על ההזדמנות לקיים טקס הפרשת חלה בבית החולים. לאחר מכן סיפרה כל אחת מהנשים את סיפורה האישי, על הרגעים הקשים בתקופת האשפוז ועל התמיכה לה זכתה מהצוות לאורך כל התקופה. לאחר מכן נערך הטקס כהלכתו וכל המשתתפות הצטרפו לתפילה ולברכות, וכמיטב המנהג – אפו חלות. אווירת ההתרגשות הורגשה בכל פינה.

 

בטקס נכחו גם סגנית מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר דקלה שריקי דהן, מנהלת מחלקת אם ועובר פרופ' רינת גבאי בן זיו, והאחות אחראית המחלקה ורדית עמרם. אליהן, כאמור, הצטרפו מטופלות מאושפזות במחלקת אם ועובר ובמחלקת נשים, צוות האגף וסגל בית החולים.

 

הנשים הודו בהתרגשות לצוות המחלקה על היחס החם והטיפול המסור: "הייתם חלק מאיתנו תקופה לא מבוטלת. גיליתם יחס אישי ואמפתיה וגרמתם לנו להרגיש הכי קרוב ל'בית'". בנוסף, פנו לנשים ההרות המאושפזות כיום במחלקה ואיחלו להן רפואה שלמה וידיים מלאות: "זוהי בהחלט תקופה קשה, הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית, אך חשוב להאמין באמונה שלמה שהכול יסתדר לטובה. היום אנחנו יכולות להגיד בפה מלא שיצאנו מחוזקות מהתהליך ובשעה טובה יש לנו ילדים בריאים ומאושרים".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד