הדר דף הבית בלי JCI

"התרחבות מבורכת"

פרופ' מיכאל קראוס, מומחה בעל שם עולמי בתחום הכירורגיה הכללית והכירורגיה האנדוקרינית, ישמש מנהל השירות לכירורגיה אנדוקרינית במרכז הרפואי הלל יפה. השירות יעבוד בשיתוף פעולה עם היחידה לאנדוקרינולוגיה והיחידה לאף אוזן גרון
27/02/2011
 

פרופ' מיכאל קראוס.
מומחה בעל שם עולמי
 

במסגרת הרחבת השירותים הניתנים על ידי המערך הכירורגי של המרכז הרפואי הלל יפה לציבור בחדרה והסביבה, הצטרף למערך בחודש החולף פרופ' מיכאל קראוס. פרופ' קראוס, תושב קיסריה, שימש בעבר כמנהל המחלקה לכירורגיה כללית בבית החולים רמב"ם, וכן כסגן הדיקן למנויים קליניים בפקולטה לרפואה של הטכניון.

 

לפני מספר חודשים פרש פרופ' קראוס מניהול המחלקה בבית החולים רמב"ם, והחליט להצטרף לשורות המערך הכירורגי של המרכז הרפואי הלל יפה, שבו ישמש כמנהל השירות לכירורגיה אנדוקרינית. מטרת הקמת השירות לכירורגיה אנדוקרינית היא להגביר את שיתוף הפעולה בין המחלקה לכירורגיה כללית עם היחידה לאנדוקרינולוגיה והיחידה לאף אוזן גרון, וכן לפתח שיטות אבחון וטיפול ניתוחי חדשניות למחלות אלו.

 

פרופ' קראוס פרסם למעלה מ- 200 עבודות מחקר מדעיות בספרות המקצועית העולמית, הוא חבר מערכת במספר עיתונים בינלאומיים, ביניהם העיתון Journal of Trauma והעיתון Shock, ומנהל מעבדת מחקר בפקולטה לרפואה של הטכניון בתחום רפואת הטראומה. פרופ' קראוס התמקצע במיוחד בניתוחים קולו-רקטליים, ניתוחי שד וניתוחי השמנת יתר, ובשנים האחרונות התמסר במיוחד לכירורגיה אנדוקרינית. במסגרת התמחותו זו אף שהה בשנה החולפת בבית החולים Mass General בבוסטון, ארה"ב, ועם חזרתו מארה"ב יזם את הקמת החוג לכירורגיה אנדוקרינית במסגרת איגוד הכירורגים בישראל. החוג לכירורגיה אנדוקרינית משלב פעילות של מומחים ממקצועות רפואיים שונים, כולל כירורגיה כללית, אנדוקרינולוגיה, רפואה גרעינית, א.א.ג, אולטרסאונד ואונקולוגיה.

 

כאמור, למרכז הרפואי הלל יפה הצטרף פרופ' קראוס בחודש החולף כמנהל השירות לכירורגיה אנדוקרינית, והוא מנהל מרפאה במערך הכירורגי של בית החולים, העוסקת בכירורגיה אנדוקרינית. במסגרת זו יבצע ניתוחים חדשניים הדורשים מיומנות גבוהה, כגון ניתוחים של בלוטות תירואיד מוגדלות במיוחד החודרות לבית החזה, ניתוחים בשיטה זעיר פולשנית של בלוטת הפרא-תירואיד

 

שיתרונותיהם בכך שאפשר לבצעם בהרדמה מקומית, הצלקת הניתוחית שלהם מינימאלית, זמן האשפוז וההחלמה קצרים, וכן ניתן לבצעם בקרב אנשים שאינם יכולים לעבור הרדמה כללית. בנוסף, במסגרת השירות, מבצע פרופ' קראוס ניתוחים גם אצל הסובלים ממחלות יותרת הכליה, והלבלב.

 

ד"ר ריקרדו אלפיסי, מנהל המחלקה לכירורגיה ב' ב"הלל יפה", שבמסגרת מחלקתו מופעל השירות החדש, מציין כי הוא שמח וגאה על הצטרפותו של פרופ' קראוס, וכי הוא בטוח כי הניסיון של פרופ' קראוס, אחוזי ההצלחה שלו בניתוחים אלו, העומדים על כ- 97%, ורמת הסיבוכים שלהם, הקטנה מאחוז אחד, יהוו לבנה חשובה נוספת בהתרחבותו של המערך הכירורגי של בית החולים.

 

פרופ' קראוס עצמו ישתתף גם בהוראת הסטודנטים והמתמחים בכירורגיה. כמו כן הוא ישתתף בהכנסת טכנולוגיות חדשות, שיטות אבחון מתקדמות למחלות אנדוקריניות, כגון בדיקת פרתירואיד הורמון (PTH ) תוך 10 דקות בזמן הניתוח, שיטת הקפאה של רקמת פראתירואיד, לשם השתלתה אצל החולה בעתיד אם יפתח סמנים של תת-פעילות של הבלוטה, וכן שיטת ניתוח חדשנית של כריתת הבלוטה ללא כל צלקת ניתוחית בצוואר.

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד