הדר דף הבית בלי JCI

לאחר מתקפת הסייבר: עובדים 24/7 לשיקום המערכות

27/10/2021
לאחר מתקפת הסייבר: עובדים 24/7 לשיקום המערכות

מיום מתקפת הסייבר על מערכות המחשוב במרכז הרפואי פעלנו בשיתוף חטיבת בתי החולים, משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי לפריסה מחודשת של כל מערכות המידע בתשתית חלופית לזו שהותקפה. המשמעות היא התקנה מחדש של מערכות מחשוב המאפשרות ניהול תיק קליני, כולל היסטוריה רפואית. הדבר נעשה תוך חתירה לרמת אבטחת המידע הגבוהה ביותר, עדכון המערכות החדשות ביותר, ויצירת תעדוף קליני כך שתהליך השיקום יבוצע באופן המושכל והמבוקר ביותר.

 

יצוין כי העבודה נעשית 24/7, תוך התגייסות מאומצת וחסרת תקדים של מומחי מערכות מידע בכל הדרגים והרמות, וכוללת גם עמיתים מבתי חולים אחרים.

 

מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "עברנו כברת דרך בשבועיים האחרונים, כזו שיש בה בכדי להתוות תורה עתידית ממנה ילמדו אחרים. זוהי התמודדות מורכבת עם מצב הדורש הסתגלות מסוג שאינו רפואי במהותו. לצד הקמת מערכות מידע חדשות, אנו פועלים בכל המישורים לשחזור הדרגתי של המידע הקליני. החזרה לשגרה היא כרגע בראש מעייננו, ולשם כך אנו פועלים מידי יום על מנת להעמיק ולהרחיב את הפעילות הקלינית.

 

"חדרי המיון שלנו מקבלים מטופלים, מרפאות החוץ פועלות באופן חלקי, ניתוחים מבוצעים, ולמרות שאנחנו עדיין לא במלוא התפוקה כפי שאנו רגילים, המטופלים שנמצאים כאן ומגיעים לכאן זוכים למלוא היחס והשירות, וכמובן, לטיפול רפואי מלא.

 

"ברור לי שמדובר בתהליך שאורך זמן ונעשה בהתאם לתכנית מסודרת, תוך כך שאנו עמלים לקצר את התהליך כולו. במקום שיש רצון, אנשים טובים ויכולת - היו ויהיו הישגים. אני מודה לכל הגופים שנרתמו לסייע לנו, ולעובדי בית החולים, שהפגינו מסירות ואחריות, התגייסו והסתגלו למצב החדש באופן מעורר השראה".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד