הדר דף הבית בלי JCI

יום המשפחה בהלל יפה: זוגיות בין מערך הלב למחלקת ילדים

ד"ר דימה ערו זחאלקה וד"ר מג'יד זחאלקה הכירו במסדרונות הפקולטה לרפואה בטכניון, ומשם המשיכו שניהם לסטאז' בהלל יפה. כיום שניהם באמצע ההתמחות ואת זמן האיכות מעבירים בקפטריה
31/01/2022

ד"ר דימה ערו זחאלקה (29) וד"ר מג'יד זחאלקה (30) הכירו במהלך לימודי הרפואה שלהם בטכניון שבחיפה. את דרכה במרכז הרפואי הלל יפה החלה ד"ר דימה כסטודנטית שנה רביעית וכעוזרת רופא במיון ילדים ילדים, ומשם המשיכה לסטאז' והתמחות במחלקת ילדים. ד"ר מג'יד החל גם הוא את הסטאז' בהלל יפה והמשיך להתמחות במסלול ישיר בקרדיולוגיה.

 

לד"ר דימה וד"ר מג'יד יש הרבה מן המשותף: שניהם נולדו במרכז הרפואי הלל יפה, למדו רפואה בטכניון שבחיפה, עשו סטאז' בהלל יפה, שבמסגרתו גם התחתנו, וכיום עושים את ההתמחות שלהם גם כן במרכז הרפואי הלל יפה. מבחינתם, בית החולים הוא הבית שלהם לכל דבר. "שנינו נולדנו בהלל יפה וכאשר הייתי בהיריון לא הייתה מבחינתי אופציה אחרת. היה לי ברור שאת בני הבכור אלד פה. אנחנו מבלים כאן את רוב שעות היממה ומרגישים שזו המשפחה שלנו", אומרת ד"ר דימה.

 


ד"ר דימה וד"ר מג'יד. משפחת הלל יפה

 

בין התורנויות האינטנסיביות מנצלים דימה ומג'יד את הדקות הפנויות לזמן איכות זוגי בקפטריה של בית החולים. "יש לנו תורנויות קבועות. דימה עושה בימים הזוגיים בשבוע ואני בימים האי-זוגיים, כדי שנוכל לטפל בילד שלנו. הצוותים במחלקות שלנו צוחקים שככה הם יודעים אם אנחנו בבית החולים או בבית. למזלנו, מנהלי המחלקות שלנו תומכים בנו באופן מלא ומתחשבים בכך", אומר ד"ר מג'יד.

 

את ההחלטה ללמוד רפואה קיבלה ד"ר דימה מהבית. אביה, ד"ר דאוד ערו ז"ל, נפטר כשהייתה בכיתה ב'. "הוא עבד במחלקת ילדים בהלל יפה וידעתי מלכתחילה שאני רוצה להמשיך את דרכו. בשבילי זו סגירת מעגל, לעבוד באותה המחלקה שבה אבי עבד".

 

השניים מתגוררים בכפר קרע וחשוב להם לתרום ולהיות חלק מהתפתחות בית החולים. "בתור תושבי האזור, היה לנו חשוב לעבוד בבית חולים באזור מגורינו. לתרום את חלקנו לטובת בריאות התושבים באזור ולהיות חלק מהתפתחות בית החולים שלנו בכל הנוגע לאקדמיה ומחקר, שירותים חדשים ועוד".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד