הדר דף הבית בלי JCI

התרומה שחיכתה 40 שנה

המרכז הרפואי הלל יפה זכה לאחרונה לקבל תרומה יוצאת דופן, אחת כזאת שחיכתה 40 שנה לצאת לפועל. מקור התרומה: כספים של הקרן לפעילות מדעית ועזרה הדדית של רופאי חדרה, שנאספו בשנת 1983, בזמן שביתת הרופאים, עבור רופאים, על ידי רופאי האזור - ד"ר ארטור פכנר וד"ר אברהם וילדר ז"ל. התרומה מיועדת למלגות לרופאים בתחילת דרכם ומסתכמת ב-200 אלף שקל
7/02/2022

התרומה, ניתנה על ידי משפחותיהם של ד"ר וילדר (רופא ילדים) וד"ר פכנר (רופא עיניים), אשר גילו על קיום הקרן והכספים שבה לאחר שהרופאים הלכו לעולם בשיבה טובה.

 

בתו של ד"ר וילדר הגב' מיכל מנדלסון מספרת בשם המשפחות: מקור הכספים לתרומה הינו בכספי תרומות שנאספו בשנת 1983, בעת שביתת הרופאים הגדולה, כחלק מקרן שנוסדה על ידי ד"ר וילדר וד"ר פכנר, שהיו חלק מהרופאים הפעילים בוועד הסתדרות רופאי חדרה, שרון ושומרון – רופאים תושבי חדרה והסביבה. במהלך השביתה נקלעו רופאים רבים למצוקה כלכלית, ונאספו כספים במטרה לסייע להם. בסיום השביתה, נותרו כספים בקרן הייעודית, בחשבון ייעודי, ללא דורש. כשהורינו נפטרו וגילינו את דבר הקרן, מיד הסכמנו כולנו כי הדבר הנכון יהיה להועיד אותה בדיוק לשם המטרה שלשמה הוקמה – סיוע לרופאים. היותו של המרכז הרפואי הלל יפה המוסד הרפואי הגדול באזורנו גרמה לכך שאך טבעי היה שניצור קשר עם הנהלת המרכז הרפואי, שכמובן שמחה על התרומה והציעה מיד שתשמש עבור מענקים לרופאים צעירים. עוד סיכמה והוסיפה גב' מנדלסון כי המשפחות רואות בתרומה זו "מילוי צוואת הורינו הרופאים - כספים שנתרמו על ידי רופאים למען רופאים יאפשרו לדור חדש של רופאים צעירים להתמקצע ולהתפתח למען החולים הזקוקים להם. זה בבחינת העברת המסר של הורינו למצוינות רפואית לצד מחויבות אנושית לקהילה ולעמיתים למקצוע".

 

במעמד קבלת התרומה מידי המשפחות הנרגשות נכחו מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ, המנהל האדמיניסטרטיבי ד"ר אמנון בן משה, מנהלת הסיעוד דינה פיינבלט, סגנית מנהל המרכז הרפואי ד"ר דקלה דהן, שהייתה בקשר מול המשפחות, נציגי הקרן בהווה ד"ר אלכסנדר פסח וד"ר ענת לבר סגל, ועוד.

 

במהלך המפגש עם המשפחות הוטבע שלט הוקרה על לוח התורמים הראשי של המרכז הרפואי. ד"ר דודקביץ הביע בשם כל הנוכחים את הוקרתו על התרומה הנדיבה ועל חשיבותה בקידום הרפואה, וציין כי הוא שמח על הבחירה של המשפחה בהלל יפה כ"בית" לתרומה. עוד הבטיח להמשיך לעמוד בקשר עם המשפחה ולעדכן על זהות הרופאים שיזכו לעשות שימוש בכספי התרומה.

 

הנהלת המרכז הרפואי, נציגי משפחות וילדר ופכנר ז"ל ונציגי רופאי "הקרן לפעילות מדעית ועזרה הדדית של רופאי חדרה", לצד לוח ההוקרה שנקבע עבור התרומה 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד