הדר דף הבית בלי JCI

חדש: מרפאה לטיפול בנפגעות ונפגעי טראומה מינית

מערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה פתח לאחרונה את מרפאת "גפן" - שירות ייחודי לטיפול נפשי בנפגעי.ות שחוו מטראומה מינית או סובלים ממנה
13/02/2022

במרפאה פועל צוות רב-מקצועי, השייך למערך בריאות הנפש של המרכז הרפואי הלל יפה, המוכשר ומתמחה בטיפול בנשים וגברים שעברו במהלך חייהם פגיעה מינית ממוקדת או מתמשכת, ואשר מתמודדים עם השלכותיה הרחבות והמורכבות על חייהם. הצוות הינו מגוון מגדרית ותרבותית, כולל רופאה פסיכיאטרית, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים, והורכב מתוך מחשבה ושאיפה להעניק טיפול שיהיה בהלימה עם הצרכים והרגישויות של מי שיפנה אליו.

 

הטיפול במרפאה, המיועד לאנשים בני 18 ומעלה שחוו טראומה מינית, נבנה במחשבה וברגישות על ידי הצוות המטפל, ונותן מענה מקיף שכולל הליך קליטה ייעודי על ידי חברי הצוות, פסיכותרפיה ארוכת מועד הממוקדת בטראומה מורכבת והשלכותיה, ליווי בתהליכים של מיצוי זכויות וקבלת סל שיקום, וכן התאמת טיפול תרופתי והחזקה פסיכיאטרית.

 


המרפאה החדשה, בתוך המרפאה לבריאות הנפש מבוגרים

 

את הקמת הפרויקט, שזכה לתמיכה תקציבית מהאגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות, הובילה הפסיכולוגית הראשית במערך בריאות הנפש הגב' אורית פרוינד. המרפאה, כאמור, תתקיים תחת מרפאת בריאות הנפש מבוגרים בהנהלת ד"ר אלה לנדא, והפסיכולוגית המלווה תהיה גב' שלי בן ישראל.

 

מנהלת מערך בריאות הנפש במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר אפרת סיטי אליפז: "מדובר בשירות חדש וחשוב ביותר באזור, במיוחד לאור פתיחת מרכז לנפגעי.ות תקיפה מינית בהלל יפה לפני למעלה משנה, מרכז 'הלנה', דבר המאפשר רצף טיפול למטופלים במרכז. אני שמחה על התגייסות כל הנוגעים בדבר על מנת להביא אותו לכדי מימוש, ומודה על שיתוף הפעולה עם אגף בריאות הנפש במשרד הבריאות".

 

יצוין כי בפנייה למרפאה נדרש טופס הפניה מרופא המשפחה וכן טופס התחייבות של המבטח הרפואי (קופת חולים) לשם ביצוע אבחון. המרפאה ממוקמת במתחם קניון מול החוף, הוילג', רחוב שכטמן 10 חדרה. טלפון המרפאה: 04-774835/6, פקס: 04-7744988.

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד