הדר דף הבית בלי JCI

מתווים את הדרך

19 רופאים מהמרכז הרפואי הלל יפה, מתוכם 10 מתמחים, היו שותפים לכתיבת ספר מקצועי ראשון מסוגו בעולם שיצא לאור בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה. כבוד!
25/04/2022

בשונה מרוב הספרות המקצועית שנכתבת בתחומי הרפואה, בכתיבה של ספר זה, יחד עם רופאים בכירים בולטים מרחבי העולם, רובם המוחלט של הפרקים נכתב על ידי מתמחים צעירים, חלקם מהמרכז הרפואי הלל יפה.

 

הספר, בשמו הרשמי Landmarks Articles: Past, Present and Future Perspectives, מאגד בתוכו את כל הספרות המקצועית המתווה את פרוצדורת הטיפול המקובלת כיום בכל העולם. הספר הוצא לאור על ידי EVTM Society - גוף מקצועי בין-לאומי העוסק באיסוף שיטות חדישות להצלת חיים בנפגעי טראומה ובהתערבויות פולשניות זעירות בטראומה וכירורגיה דחופה. לגוף זה משתייכים כ-500 מומחי טראומה מהמובילים בעולם, ובראשו עומד פרופ' בוריס קסל, מנהל המערך הכירורגי במרכז הרפואי הלל יפה, שהוא גם אחד העורכים של הספר.

 


חלק מהמתמחים מהמרכז הרפואי הלל יפה שלקחו חלק בכתיבת הספר יחד עם הבכירים שסייעו

 

פרופ' בוריס קסל מספר: "זוהי הפעם הראשונה שהחברה מוציאה לאור ספר מקצועי בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה. זו, למעשה, המהדורה הראשונה שמאגדת את כל הספרות המקצועית והשיטות החדשניות ביותר הכוללות שימוש בכלים אנדו-וסקולריים, המתווים את הפרקטיקה הנהוגה כיום בעולם בפציעות טראומה, כירורגיה כללית, כירורגיית כלי דם, רפואה דחופה, רדיולוגיה פולשנית ועוד. המרכז הרפואי הלל יפה תרם תרומה ענפה לכתיבת הספר, שכן 19 רופאים מהמערך הכירורגי, מאגף נשים ויולדות, מרדיולוגיה ומהנהלת בית החולים, מתוכם 10 מתמחים, היו מעורבים בכתיבתו. זה בהחלט משמח שיש לנו דור המשך מצוין אשר שותף בכתיבת פרוטוקולים מקצועיים ושיטות עבודה מקובלות".

 

ד"ר דניאל שפר, מתמחה במערך הכירורגי בהלל יפה, שהיה שותף לכתיבת הספר, מציין: "האפשרות להיות שותף בכתיבת ספרות רפואית מקצועית, המכתיבה את אופן הטיפול המקובל בכל העולם, היא כבוד גדול עבורנו, המתמחים. זה מעיד על הרצון ללמד ולהכשיר את הדור הצעיר ולייצר רפואה טובה ומקצועית יותר".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד