הדר דף הבית בלי JCI

בשבוע אחד: שמונה בני נוער אושפזו עם פציעות קשות כתוצאה מתאונות אופניים חשמליים

שלושה שבועות לפני היציאה לחופשה, להלל יפה הגיעו כבר עשרות מקרים של תאונות אופניים וקורקינטים חשמליים, מתוכם שמונה בני נוער שסבלו מפגיעות וחבלות קשות, שדרשו אשפוז
12/06/2022

החופש הגדול הוא תקופה "מועדת לפורענות" בכל הקשור לתאונות על סוגיהן, בפרט בקרב בני נוער, שמנצלים את החופשה לבילוי מחוץ לבית. שלושה שבועות לפני החופש הגדול וכבר עשרות תאונות אופניים וקורקינטים חשמליים התרחשו בימים האחרונים. למרכז הרפואי הלל יפה לבדו הגיעו עשרות בני נוער לצורך קבלת טיפול רפואי כתוצאה מחבלה הקשורה לתאונה כלשהי, מתוכם דווח על שמונה תאונות שבהן היו מעורבים בני נוער במהלך נסיעה באופניים וקורקינטים חשמליים. אותם צעירים נאלצו לעבור בדיקות הדמיה מורכבות ואובחנו עם פגיעות ראש וחבלות קשות בגפיים, שדרשו אשפוז לצורך קבלת טיפול רפואי והשגחה.

 

מנהלת אגף ילדים בהלל יפה ד"ר עדי קליין קוראת לכל ההורים לגלות ערנות ולהקפיד על נקיטת פעולות בטיחותיות הן במסגרת הבית והן מחוצה לו, בעת רכיבה על אופניים, קורקינט, רולר בליידס ודומיהם.

 

"על ההורים לגלות אחריות כלפי ילדיהם ולהקפיד לשמור על כללי הבטיחות. ברכיבה על כלי חשמלי ובכלל, יש להקפיד על חבישת קסדה ולבישת מגני ברכיים מרפקים, שעשויים למנוע פגיעה קשה במקרים של נפילות. יש לציין כי רכיבה על כלי חשמלי אסורה למי שטרם מלאו לו 16 שנים", אומרת ד"ר קליין. 

 

במחלקת ילדים קוראים להורים להיות ערוכים וערניים בעיקר לקראת תחילתה של החופשה הגדולה בקרוב. המחלקה אף ערכה לאחרונה, לרגל שבוע הבטיחות העולמי, פעילות רחבה להעלאת המודעות בנושא בטיחות בית ובטיחות קיץ בפרט. הפעילות, שנערכה ביוזמת העובדת הסוציאלית של המחלקה קעואר מראם והאחות האחראית אולגה ויוננקו, צוות המרכז החינוכי ובשיתוף ארגון "בטרם", כללה הדרכה וחלוקת עלוני מידע להורים וילדים המאושפזים במחלקה, הקרנת סרטונים בנושא בטיחות, סכנת חנק ממאכלים, הדרכה על מניעת טביעה וטיפים ראשונים של עזרה ראשונה.

 

שתהא חופשה בטוחה!

 


פעילות בשיתוף ארגון "בטרם" במחלקת ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד