הדר דף הבית בלי JCI

הקש שהגיע עד לעצם החך

עומר בן ה-10 שיחק בכדור בזמן ששתה מיץ בעזרת קש מתכתי. זה הסתיים בפציעה עמוקה ברירית החך וביקור בחדר מיון ילדים של הלל יפה, שם תפרו את החור שנוצר בעזרת טשטוש ומשקפי מציאות מדומה
20/07/2022

עומר ביטון בן ה-10 מפרדס חנה שיחק בכדור בזמן ששתה מיץ בעזרת קש מתכתי. במהלך המשחק קיבל מכה בפה, מה שגרם לקש לחדור לכיוון הלוע ולפצוע אותו בחך העליון. הקש, שעשוי, כאמור, ממתכת, גרם לרירית החך כמעט ולהיתלש במלואה ונפער חור עמוק שהגיע עד לעצם החך.

 

תחת חומר טשטוש ומשקפי "מציאות מדומה" שסייעו להפיג את החרדה, הצליח ד"ר איציק שוחט, רופא מתמחה במחלקת אף-אוזן-גרון, לתפור את הרירית חזרה למקומה ולסגור למעשה את הבור שנוצר. עומר אושפז להשגחה במחלקת ילדים כשהוא מרגיש טוב, ובהמשך שוחרר לביתו.

 

מנהל מחלקת אף-אוזן-גרון וכירורגיית ראש-צוואר בהלל יפה פרופ' יצחק ברוורמן ציין: "לא פעם מגיעים אלינו ילדים ובני נוער שמכניסים לפה/אף/אוזן חפצים קשיחים, כמו קשים ממתכת, עטים וטושים, אשר עלולים לגרום לנזקים משמעותיים, לדוגמה פגיעה ברקמות דקות וכלי דם. במקרה זה, היה לילד מזל גדול שהקש לא חדר לתוך הלוע. בהזדמנות זו אני קורא להורים לגלות ערנות ולשים לב שהילדים לא מכניסים חפצים קשיחים ואחרים לחלקי הפנים".

 


ד"ר איציק שוחט ועומר במחלקת ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד