הדר דף הבית בלי JCI

חדש בהלל יפה: אבחון בעיות ברצפת האגן באמצעות אולטרה-סאונד

במכון הגסטרואנטרולוגי של המרכז הרפואי הלל יפה החלו לאחרונה לבצע בדיקה ייחודית לאבחון בעיות במבנה ותפקוד רצפת האגן באמצעות גלי קול בתדירות גבוהה
2/08/2022

המכון הגסטרואנטרולוגי של המרכז הרפואי הלל יפה החל לאחרונה להשתמש במכשיר אולטרה-סאונד ייחודי המאפשר הערכה ואבחון דינאמי של בעיות במבנה ובתפקוד של רצפת האגן, על כל מרכיביה השונים, באמצעות שימוש בגלי קול בתדירות גבוהה.

 

הבדיקה מתבצעת על ידי הנחת מתמר חיצוני באזור רצפת האגן, ללא חדירה לאיברים. בחלק מהמקרים ולפי אופי הבעיה, נדרשת השלמת ההערכה על ידי שילוב של אולטרה-סאונד רקטלי, בו מוחדר המכשיר לפי הטבעת להערכת סוגרים, פיסטולות או אבססים ו/או מתמר וגינלי בקרב נשים.

 

ד"ר אמאני בשארה, רופאה בכירה במכון הגסטרואנטרולוגי, שמבצעת את הבדיקה, מסבירה: "בעיות ברצפת אגן עשויות לנבוע ממקורות שונים, ביניהם מערכת השתן, מערכת הגינקולוגיה, מערכת העיכול וממערכת השרירים והעצמות. הבדיקה החדשה מבוצעת בקרב מטופלים שלוקים בהפרעה תפקודית של רצפת האגן שמקורה במערכת העיכול, לדוגמה, הפרעות התרוקנות, עצירות כרונית, דליפה של צואה, כאבים בפי הטבעת, הפרשות מוגלתיות וצניחה של רצפת האגן. מדובר בבדיקה שאינה כואבת, לא נדרש לפניה צום, אלחוש או הפסקה של טיפול קבוע כלשהו, מלבד חוקן לניקוי כשעתיים לפני הבדיקה".

 

השירות ניתן במכון הגסטרואנטרולוגיה בשיתוף מרפאת רצפת אגן והיחידה לפרוקטולוגיה. יש להצטייד בהפניה מרופא משפחה/גסטרואנטרולוג/פרוקטולוג/רופא נשים ובטופס התחייבות מהמבטח הרפואי (קופת חולים).

 

לתיאום תור ניתן ליצור קשר ב-6742* או במכון הגסטרו 04-7748488/731 / דוא"ל: [email protected]

 


ד"ר אמאני בשארה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד