הדר דף הבית בלי JCI

לראשונה בהלל יפה: פעולת צריבה (אבלציה) להפרעות קצב לב ללא שימוש ברנטגן

מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה ביצע לראשונה פעולת אבלציה ללא שימוש בשיקוף ובחשיפת המטופל לקרני רנטגן, אלא באמצעות קתטר אולטרה-סאונד ליבי ובמערכת מיפוי תלת-ממדית
28/08/2022

פעולות הצריבה לתיקון הפרעות קצב לב מבוצעות בדרך כלל תחת שיקוף של הלב על ידי קרני רנטגן, על מנת למקם את הקתטרים שבהם משתמשים במקומות המיועדים לכך. מערך הלב במרכז הרפואי הלל יפה ביצע לראשונה פעולת אבלציה להפרעת קצב עלייתית ללא שימוש בשיקוף וללא חשיפת המטופל לקרני רנטגן.

 

פעולה זו נעשתה לראשונה בבית החולים על ידי מנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה וקוצבים ד"ר ערן לשם, וד"ר גלעד מרגוליס, רופא בכיר ביחידה, אשר השתמשו בקתטר אולטרה-סאונד ליבי ובמערכת מיפוי תלת-ממדית על מנת למקם את הקתטרים במיקום המדויק בלב וכן לבצע את פעולת הצריבה. הפעולה הושלמה בהצלחה מרובה, המטופל התאושש וחזר לתפקוד מלא לאחר הפעולה.

 

מנהל מערך הלב פרופ' אריאל רוגין: "מערך הלב בהלל יפה נותן מענה לסוגים שונים של הפרעות קצב. אנו מבצעים פעולות צריבה בהתאם לסוג ההפרעה, תוך שימוש במכשור החדשני והמתקדם ביותר. אני שמח שאנו מבין בתי החולים המובילים בארץ אשר נותנים מענה למגוון רחב של בעיות לב, לרבות בתחום הפרעות קצב".

 


ד"ר לשם בעת ביצוע האבלציה במרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד