הדר דף הבית בלי JCI

הלל יפה: תאומות נולדו בימים נפרדים

לאחר 9 חודשים ביחד ברחם, החליטו התינוקות לצאת בהפרש של כמה שעות. התוצאה: תאריכי הלידה שלהן שונים. ד"ר חיים דוד, אחראי חדר לידה: "מדובר באירוע די נדיר, שהסתיים בהצלחה"
3/05/2011
 

 שי כרמי-וייס עם התאומות. "אני מניחה שבעתיד נשקול לחגוג להן ימי הולדת בנפרד"

התאומות לבית כרמי-וייס היו, באופן טבעי, צמודות זו לזו במהלך כל תשעת חודשי ההריון של אמן, שי, תושבת גבעת חיים מאוחד. אבל דווקא כשהגיעה האם ללדת במרכז הרפואי הלל יפה, ביום ראשון האחרון, 1.5.2011, התמהמהה אחת התאומות.

 

שי התקבלה בחום על ידי צוות חדר לידה והחלה בלידה רגילה. בשעה 21:35 בערב נולדה התאומה הראשונה במשקל ובריאות תקינים. צוות חדר לידה, כנהוג ומקובל במקרים אלו, המשיך בלידה וחיכה לצאתה של התאומה השנייה. כעבור שעתיים, כשנראה כי לידת התאומה השנייה מתמהמהת, הוחלט, על מנת שלא לסכן את העובר, להעביר את שי, האם, לחדר ניתוח, ולילד את התאומה השנייה בניתוח קיסרי. הניתוח הסתיים בהצלחה ותאומה שנייה באה לעולם, גם היא במשקל ובריאות תקינים. זמן הלידה 00:32, התאריך – יום המחרת – 2.5.2011. 

התוצאה: האחת נולדה בתאריך 1.5.2011 והשנייה, בהפרש של מספר שעות, ביום המחרת, 2.5.2011. ובמונחים עממיים – ימי הולדת נפרדים.

 

ד"ר חיים דוד, אחראי חדר לידה שיילד את התאומות, מציין כי מדובר באירוע די נדיר. "מאחר שהעובר השני היה תקין", הוא מסביר, "אפשרנו לה המשך לידה וגינאלית, אך ברגע שהתהליך נעצר, החלטנו על ביצוע זירוז ועדיין לא הייתה תגובה. מכיוון שהחלה להופיע מצוקה עוברית הוחלט להעבירה מיידית לניתוח קיסרי. מובן שלנו היה אכפת יותר מבריאות היולדת והעוברים ולא שמנו לב לתאריכים".  

 

ומה שי אומרת על כל זה? "הייתה לי חווית לידה מדהימה, עם צוות מקסים. לגבי חגיגות ימי ההולדת בעתיד – "אני מניחה שאם הן תבקשנה לחגוג ימי הולדת נפרדים, אנחנו נשקול את זה. בינתיים – החגיגות תישארנה משותפות".  

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד