הדר דף הבית בלי JCI

טכנולוגיה במיטבה: רובוט דה וינצ'י להלל יפה

המרכז הרפואי הלל יפה התחדש ברובוט הניתוחי "דה וינצ'י" – המכשיר המתקדם ביותר לביצוע ניתוחים כירורגיים זעיר-פולשניים, שיתרונותיו הם קיצור זמני החלמה והפחתת סיבוכים. המכשיר נרכש בסיוע תרומות מכספי העיזבון של עדנה ויהודה סביר ז"ל ובעידוד עמותת הידידים של בית החולים וכן מתרומה נדיבה של קרן אמריקאית מובילה
29/01/2023

צוות חדר הניתוח של המרכז הרפואי הלל יפה היה אחוז התרגשות ושמחה עת בוצע בשבוע החולף הניתוח הראשון ברובוט דה וינצ'י, מכשיר הניתוחים מהמתקדמים ביותר בעולם. מנהל מחלקת נשים וגינקואונקולוגיה של הלל יפה פרופ' אילן ברוכים , שביצע את הניתוח, מתאר את חווית הניתוח – הן למנתח והן למטופלת שנותחה – כ"עולם אחר": "הניתוח מבוצע במספר חתכים קטנים במיוחד, אבל כאלו המאפשרים לי, כמנתח, שליטה מקסימלית, גם בזכות רזולוציות תמונה שמרגישות כאילו אני ממש בתוך חלל הבטן. הדיוק מרבי, ההחלמה מהירה והמטופלת יכולה להיות בבית כבר ביום שאחרי. ללא ספק, מדובר במתן כלים המאפשרים לנו, כמנתחים, להשיג תוצאות מיטביות ומדויקות, ולמטופלים החלמה מהירה יותר, עם סיבוכים מזעריים. בית החולים שלנו רכש את המכשיר בתצורתו החדשה והמתקדמת ביותר בעולם, שתאפשר לנו, כמו גם למנתחים נוספים, לבצע ניתוחים מורכבים ביותר, ללא פתיחת חלל הבטן. עניין משמעותי לכל המטופלים שיגיעו אלינו".

 

רובוט דה וינצ'י הוא מכשיר רפואי מהמתקדמים בעולם, הפועל באמצעות זרוע רובוטית המוכנסת דרך פתח קטן וללא חתכים גדולים, ומופעל מרחוק על ידי רופאים שהוכשרו לניתוחים באופן זה. בהלל יפה קיימים מומחים ממגוון תחומים, ביניהם גינקולוגיה, אורולוגיה וכירורגיה, המוכשרים לנתח באמצעות המכשיר.

 

רכישת המכשיר, שעלותו כ-10 מיליון שקלים, התאפשרה בסיוע תרומה נדיבה לה היו שותפים: עיזבון עדנה ויהודה סביר ז"ל, תרומה שנעשתה בעידוד עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, וכן תרומה נדיבה שהתקבלה מקרן אמריקאית גדולה ומובילה.

 

האישור להפעלת המכשיר ניתן על ידי משרד הבריאות לפני מספר חודשים, זאת לאחר עבודה מאומצת של הנהלת בית החולים לטובת תושבי האזור, יחד עם השלמת תקציב עבור תשתיות וציוד מכספי בית החולים עצמו.

 

"מדובר בבשורה חשובה מאוד לתושבי האזור ולטובת בריאות מטופלינו", כך על פי מנהל בית החולים ד"ר מיקי דודקביץ. "תודתי לכל מי שתרם ונתן מכספו ומזמנו, כל מי שהשקיע מחשבה, זמן ורצון להירתם לרכישת הטכנולוגיה העדכנית והחדשנית ביותר בתחום הכירורגי, המאפשרת לנו להרחיב את מגוון השירותים הרפואיים ולהמשיך להעניק למטופלים שלנו את הטיפולים הרפואיים המתקדמים ביותר". 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד