הדר דף הבית בלי JCI

יום המחקר: ללמוד, לחקור, להתחדש

השבוע התקיים במרכז הרפואי הלל יפה יום המחקר, אשר ריכז כ-100 מחקרים שנעשו על ידי מומחי המרכז הרפואי בתחומים שונים. דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון בירך על העשייה המצוינת, והנוכחים נהנו מהרצאת אורח מרתקת של חתן פרס נובל פרופ' אהרן צ'חנובר
12/02/2023

ביום המחקר, שנערך השבוע במרכז הרפואי הלל יפה, הוצגו מספר מחקרים בולטים אשר נבחרו על ידי ועדה מרכזת בראשותו של מנהל מערך הלב ויו"ר ועדת המחקר פרופ' אריאל רוגין. המחקרים עסקו במגוון נושאים, ביניהם הפרעות קצב לב, השלכות חיסון הקורונה על דלקת שריר הלב בקרב גברים צעירים, העברת בדיקות מעבדה באמצעות רחפנים, פיתוח כלי אבחוני חדש לבעיות פוריות, פציעות שבר ירך בחולי דיאליזה ועוד.

 

דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון פרופ' עמי אהרונהיים שיבח את הקשר ההדוק בין הנהלת בית החולים לפקולטה לרפואה בטכניון, ואת הרצון לשיתוף פעולה פורה בקידום מחקרים בין שני המוסדות. דבריו חוזקו על ידי מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ, שדיבר על החשיבות והצורך בשילוב תחום המחקר לצד העשייה הרפואית השוטפת, ועל חשיבות האקדמיה והמחקר עבור בית החולים ומטופליו.

 


הנהלת המרכז הרפואי וחברי ועדת יום המחקר יחד עם פרופ' אהרון צ'חנובר ופרופ' ארונהיים ביום המחקר 

 

בהמשך, התקיימה הרצאה מרתקת של חתן פרס נובל פרופ' אהרן צ'חנובר, בנושא ביואתיקה ומהפכת הרפואה המותאמת אישית.

 

הפרסומים הרבים של בית החולים רוכזו בספר מחקר מיוחד אשר נערך על ידי מנהלת הספרייה המדעית של הלל יפה גב' יוליה קופרברג. מספר הפרסומים המדעיים בעיתונות העולמית המובילה גדול מאוד וכולל את כל תחומי הרפואה.

 

יו"ר ועדת המחקר בבית החולים פרופ' אריאל רוגין ציין: "המחקר הינו חלק בלתי נפרד מעבודתנו כרופאים ומטפלים ומסייע למתן טיפול טוב יותר. יום המחקר הוא יום בו אנו עוצרים לעמוד על העשייה האקדמית החשובה בבית החולים, שעליה גם גאוותינו".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד