הדר דף הבית בלי JCI

מהראשונים בארץ: ניתוח לייזר אנדוסקופי למטופלי גלאוקומה בהלל יפה

המרכז הרפואי הלל יפה הינו בין הראשונים לבצע ניתוח חדשני באמצעות מצלמה אנדוסקופית משולבת לייזר הזעירה בעולם לניתוחי גלאוקומה
27/02/2023

ניתוח לייזר חדשני לטיפול במחלת הגלאוקומה בוצע לראשונה במחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה. את הניתוח ביצע מנהל שירות הגלאוקומה בבית החולים ד"ר ערן ברקוביץ. בניתוח זה נעשה שימוש במצלמה אנדוסקופית זעירה ביותר, משולבת לייזר, המיועדת במיוחד עבור ניתוחי גלאוקומה מסוג זה. למכשיר מספר יתרונות, בין היתר, האפשרות לטפל בחולים הסובלים ממצבים המקשים על ראיית איברי העין, כמו עכירות של הקרנית, וטיפול ממוקד באיבר המטרה תוך צמצום פגיעה היקפית באברים אחרים בעין. כמו כן, זהו ניתוח זעיר-פולשני ברמת סיכון נמוכה בהשוואה לניתוחים אחרים וכן זמן ההחלמה קצר יחסית. את הניתוח ניתן לבצע בשילוב עם ניתוח קטרקט.

 

מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר ביאטריס טיאוסנו ציינה: "אני שמחה שיש באפשרותנו להעניק לאוכלוסיית האזור את כל סל טיפולי הגלאוקומה המתקדמים והטובים ביותר. טכנולוגיה זו מהווה נדבך חשוב נוסף ביכולת שלנו 'לתפור' חליפת טיפולים מותאמת אישית לכל מטופל.ת הסובל.ת מגלאוקומה".

 

גלאוקומה הינה הסיבה השנייה בשכיחותה לעיוורון בעולם המערבי. על אף שקיימות אפשרויות טיפול מגוונות, עד כ- 10% מהמטופלים נזקקים להתערבות ניתוחית. המרכז הרפואי הלל יפה ניצב בחוד החנית של ניתוחי הגלאוקומה בארץ והינו בין הראשונים ליישם טכנולוגיות פורצות דרך, זעיר-פולשניות, בתחום.

 


ד"ר ערן ברקוביץ בעת הניתוח החדשני לגלאוקומה במרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד