הדר דף הבית בלי JCI

ילדה בהפרש של חמש שעות מאחותה

האחיות אסיל וויויאן מסארווה מבאקה אל גרבייה לא תארו לעצמן שיגיעו יחד לחדר מיון יולדות של הלל יפה ויילדו בהפרש של חמש שעות בלבד. מהחדר המשותף במחלקת יולדות הן מציינות בהתרגשות: "אין דבר יותר מרגש מלעבור את החוויה הזו עם אחותך"
15/03/2023

האחיות אסיל וויויאן מסארווה מתגוררות אחת ליד השנייה בבאקה אל גרבייה. ויויאן (28) נכנסה להריון ולאחר כחודש גם אחותה הגדולה אסיל (29). במוצאי שבת האחרון הגיעו האחיות השתיים יחד לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה. אסיל הייתה בתחילת שבוע 36 להריונה וסבלה מנפיחות ברגליים. כשנבדקה על ידי ד"ר דנית טרשנדגן, רופאה מתמחה באגף נשים ויולדות ב"הלל יפה", התברר כי היא נמצאת בפתיחה של שלושה סנטימטרים, עם צירים, על אף שלא הרגישה דבר. כמו כן, העובר שבבטנה היה במנח עכוז והיא הועברה לניתוח קיסרי דחוף אחרי שהתקדמה בפתיחה. אחריה נכנסה אחותה ויויאן לבדיקה אצל ד"ר טרשנדגן. ויויאן הגיעה לביקורת כשהיא בשבוע 40 להריון. גם היא, כמו אחותה, הייתה עם פתיחה של 2.5 ס"מ, בלי שחשה שום כאב. ד"ר טרשנדגן הסבירה לה כי היא יכולה לקבל זירוז ולהתקדם ללידה.

 

בשעה 23:00 באותו הלילה ילדה אסיל בניתוח קיסרי חירום תינוק במשקל 2.600 ק"ג, שהועבר להמשך טיפול בפגייה. את הניתוח ביצעו ד"ר ראויה חוסיין ערו, רופאה בכירה באגף נשים ויולדות, יחד עם ד"ר טרשנדגן והמיילדת הניה גואטה.

 

בינתיים, התקדמה ויויאן בלידה ובשעה 4:30 לפנות בוקר ילדה בת בלידה רגילה במשקל של 3.200 ק"ג, בסיוע המיילדת אירה לינצקי. שתי האחיות הועברו למחלקת יולדות להתאוששות, כאשר צוות המחלקה הפתיע אותן וארגן להן חדר משותף.

 

כשהן שוכבות זו לצד זו, הודו לצוות על הטיפול המקצועי והמסור: "אמנם הלידות לא היו קלות, אבל בזכות הצוות הנפלא והמקצועי עברנו אותן בהצלחה ועכשיו אנו מרגישות טוב. לא תארנו לעצמנו שנלד יחד ונחלוק את אותו החדר במחלקה, ואין דבר יותר מרגש מזה. זה מרגיש ממש כמו פעם, כשהיינו ילדות", מציינות השתיים.

 


מימין לשמאל: המיילדת הניה גואטה, האחיות מסארווה עם התינוקות וד"ר דנית טרשנדגן במחלקת יולדות של הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד